Sosyalde ban yememek için yazım kurallarına uymaya başlamak

Otomatik düzeltme tam olarak düzeltmiyor bence ben çok ban yedim ondan yine de kullanıyoruz ve ben de öyle noktalama falan dikkat etmeye başladım eskiden Allah ne verdiyse yazıyordum ne nokta ne bir şey vardı. :D
Bu dikkat ediyor haliniz mi? En az 2-3 noktalama işareti eksik de mesajınızda. Bağlacın birleşik yazılmasını hiç saymıyorum bile :)

Bu dikkat ediyor haliniz mi? En az 2-3 noktalama işareti eksik de mesajınızda. Bağlacın birleşik yazılmasını hiç saymıyorum bile :)

Ban yemeyecek kadarından ( nokta belki virgül ve büyük harf) bahsediyoruz hocam.
Burada dikkat ediyorum fakat mesajlaşmalarda onlarca noktalama ve kelime hataları oluyor.

Bir ağaçta SSCB'nin hayla yıkılmadığını sanıyor "hâlâ" değil "hala" 😁😂
Yazı denetimi kullanıyorum kendim dikkat etmediğim zaman, kullandığım zaman hiç ban yedirtmedi sağ olsun.

Ben bastım sanıp ban yemiştim ama kelimeyi yanlış yazıp yiyenler var.

Yazım kurallarına uymak çok da zor bir şey değil bence. Alışkanlıkla ilgili tamamen. Güzel ve anlaşılabilir bir Türkçe için yazım kuralı sistemini destekliyorum :D

Technopat Sosyal'de ban yememek için yazım kurallarına dikkat etmek, her yerde imla kurallarına uymamı sağladı.

Teşekkürler Technopat.

Yeni konular

Geri
Yukarı