Sosyalde Linux dağıtımı simgeleri OS bölümünde görünmeli

Gelmeli mi?

• Kesinlikle böyle bir özellik gelmeli

• Bence Gelmemeli (Nedenini cevap olarak yaz)

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Son 10-15 gündür adam gibi yardım etmiyorum, bir-iki bir şey yazıyorum o kadar.
Bunun birinci nedeni, biz yardım edeceğiz diye kafamızı patlatırken asıl sorun sahibi ne geri dönüş yapıyor ne cevap veriyor ne de yönergemizi uyguluyor. Biz kafamızı yorduğumuzla ve yazdığımızla ortada sap gibi kalıyoruz.

Hele bir başlık mesajları var ki, gülermisin dövermisin, "Falan dağıtım kurulmuyor" başlıkta içerik de hepsi bu kadar.
Foruma üye oldum olalı ilk defa bugün adam gibi bir başlık gördüm ve inanamadım, tekrar tekrar o başlığı okuyasım geldi.
Hani başlıkların yarısından vazgeçtik, şöyle çeyreği adamakıllı olsa yine razıyız.

Bir de sorun sahibinin bilgisayarında şayet bir sorun bulup da söylemiş isek, vay halimize, "sen nasıl benim canavarıma böyle dersin!" diyenleri bile görüyoruz.

Bence bu iş simgelerle olacak gibi değil, başlık açan için ayrı bir kural olmalı. Kullandığı bilgisayarı, kullandığı dağıtımı yazmak zorunda kalmalı. Kural olmazsa bile en azından başlık açarken hatırlatıcı bir uyarı yazısı bile sorunu azaltır.
Örneğin şöyle bir yazı olabilir:
Sorununuzun daha kısa zamanda ve daha kolay çözülmesi için lütfen kullandığınız dağıtımı ve donanımınızı yazmayı unutmayın!
Hocam söylediğinize tamamen katılmakla birlikte ben bunun kesinlikle bir kural olması kanaatindeyim. Birçok dağıtım ve teknoloji forumlarında bu kural uygulanıyor. Ek olarak inxi çıktılarını da istiyorlar. Bence bunların hepsi bir kural olarak eklenmeli, yoksa sorun nerede diye kafa patlatmak zorunda kalıyoruz. Üstüne üstlük bir çözümü önermeden önce emin olamadığım için daha da fazla kararsız kalıyorum.

Paket yöneticisinden ziyade Mozilla.org'tan indirilen Firefox kurulumlarında da Tux simgesi çıkacağını tahmin ediyorum, hiç kendim denemedim fakat. Dağıtıma özel hazırlanan tarayıcılarda dağıtıma özel user agent kullanıldığını gördüm.

Screenshot_4.png

Son 10-15 gündür adam gibi yardım etmiyorum, bir-iki bir şey yazıyorum o kadar.
Bunun birinci nedeni, biz yardım edeceğiz diye kafamızı patlatırken asıl sorun sahibi ne geri dönüş yapıyor ne cevap veriyor ne de yönergemizi uyguluyor. Biz kafamızı yorduğumuzla ve yazdığımızla ortada sap gibi kalıyoruz.

Hele bir başlık mesajları var ki, gülermisin dövermisin, "Falan dağıtım kurulmuyor" başlıkta içerik de hepsi bu kadar.
Foruma üye oldum olalı ilk defa bugün adam gibi bir başlık gördüm ve inanamadım, tekrar tekrar o başlığı okuyasım geldi.
Hani başlıkların yarısından vazgeçtik, şöyle çeyreği adamakıllı olsa yine razıyız.

Bir de sorun sahibinin bilgisayarında şayet bir sorun bulup da söylemiş isek, vay halimize, "sen nasıl benim canavarıma böyle dersin!" diyenleri bile görüyoruz.

Bence bu iş simgelerle olacak gibi değil, başlık açan için ayrı bir kural olmalı. Kullandığı bilgisayarı, kullandığı dağıtımı yazmak zorunda kalmalı. Kural olmazsa bile en azından başlık açarken hatırlatıcı bir uyarı yazısı bile sorunu azaltır.
Örneğin şöyle bir yazı olabilir:
Sorununuzun daha kısa zamanda ve daha kolay çözülmesi için lütfen kullandığınız dağıtımı ve donanımınızı yazmayı unutmayın!

Merhaba @illedelinux,

Önerini gördük ve bir şeyler yapabilir miyiz diye düşündük.

Kırmızıyla yazdığın yazıya benzer bir yazının, GNU/Linux alt forumunda konu açacak herkese görünmesini sağlayacağız. :)

Kısa vadede bu Sosyal ile alakalı değil, ilgili eklentiyi geliştiren geliştirici ile alakalı. Geliştiriciyi bulup, ona bu istekleri iletmek daha da etkili olacaktır.

Ama Technopat tarafından müdahele edilebilen bir şeyse, yapılabilir belki.
Hortlatma oluyor, ama söylesem iyi olur.

Aslında user-agent değişmekle dağıtımı göstermek mümkün. Yani eklentide diğer dağıtımları gösterme kapasitesi var. Fakat nasıl ayar yapılır en ufak fikrim bile yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı