Sosyal'de ters ters cevap veren kullanıcılar

Yardım etmek için hiç soru sormuyor musunuz siz.

Bilgimin olduğu konuda yardımcı olmak için soru sorarım orası ayrı ama senin yaptığın gibi gereksiz de yüklenmem.

Adam sorunun nereden kaynaklandığını anlamamış olabilir ki zaten bunun için konuyu buraya açıyor. Sen yardımcı olmak yerine yüklenmişsin adama zoruna gidiyorsa yardımcı olmazsın olur biter.

Ortalıkta bir yanlış anlaşılma var. Ayrıca çok fazla ters bir cevap değil. "Hayır ne alaka?" derken kastettiği bu konuda neden böyle bir şey soruyorsun? Yani demek istediğini anlamamış, o seni yanlış anlamış sen onu yanlış anlamışsın.

Onlardan biri de benim. Sebebi (konudan bağımsız) karşı tarafın beynini kullanmaması oluyor genelde. Dediğin gibi yardım etmek zorunda değilsin, yanlış bir şey demen de sorun değil ama mesaj yazarken beynini kullanmalı birisi.

Sekil A:
Adam alabilirim diyorsa senin ona uygun önermen gerekiyor ?😀 Bütçe seni ilgilendirmez.
Bir insanın profilinde elma resmi varsa büyük ihtimalle beynini kullanmıyordur. Gördüğüm vakaların çoğu böyle.

Bilgimin olduğu konuda yardımcı olmak için soru sorarım orası ayrı ama senin yaptığın gibi gereksiz de yüklenmem.

Adam sorunun nereden kaynaklandığını anlamamış olabilir ki zaten bunun için konuyu buraya açıyor. Sen yardımcı olmak yerine yüklenmişsin adama zoruna gidiyorsa yapmazsın olur biter.

Ya ne alaka ben tek o adam için mi dedim herkes için orada örnek verdim ayrıca bu konu da gayet bilgimin olduğunu düşünüyorum.

Bence sorun ben de değil ilk sorumda bilgi vermedim ikince de gerekli bilgiyi verdim özel bir bilgi istediğimi düşünmüyorum cevap bekliyordum.

Demek ki anlatım tarzın uymamış daha açıklayıcı anlatabılırdın "webden anlamayan birine site kurarsın sitenin seosunu yükseltmeliyiz" bu şekıl dersen işden anlamayan kişi tabii ki anlamaz ama kalkıp "site kurulumu tamamlandı şimdi Google'da ilk sayfalara çıkarmak kaldı" bu ıkısı arasında daglar fark var senın yaptıgında ilk olan.

Demek ki anlatım tarzın uymamış daha açıklayıcı anlatabılırdın "webden anlamayan birine site kurarsın sitenin seosunu yükseltmeliyiz" bu şekıl dersen işden anlamayan kişi tabii ki anlamaz ama kalkıp "site kurulumu tamamlandı şimdi Google'da ilk sayfalara çıkarmak kaldı" bu ıkısı arasında daglar fark var senın yaptıgında ilk olan.

Ya evet olmuş olabilir fakat 2. yazdığım anlaşılmayacak şekilde değil yani.

En çok beni deli eden soru, yazılımcı nasıl olurum? Genelde bu konuyu açan çoğu kişi, youtube dan yazılımcı bir çiftin veya kişinin evden bir günü gibi tamamen gerçeği yansıtmayan videolar izleyip gaza gelmeleri. Açılan konulardan bir adım ilerleyen 60 kişiden sadece 2 kişi oluyor genelde. Kısaca yeteneği olmayan, kafası basmayan insan olmasın bi sektörde. 2 video izleyerek iş öğrenilmez.

Onlardan biri de benim. Sebebi (konudan bağımsız) karşı tarafın beynini kullanmaması oluyor genelde. Dediğin gibi yardım etmek zorunda değilsin, yanlış bir şey demen de sorun değil ama mesaj yazarken beynini kullanmalı birisi.

Sekil A:

Bir insanın profilinde elma resmi varsa büyük ihtimalle beynini kullanmıyordur. Gördüğüm vakaların çoğu böyle.
Şey gibi "Bütçe nedir?" diye soruyorsun "Ne yapacaksın bütçemi?" diye yanıt geliyor.

Geri
Yukarı