Sosyal'deki Beğen Butonunun Anlamları

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Merhaba arkadaşlar.

Technopat Sosyal'deki en sevdiğim butonlardan birisidir ''Beğen'' Butonu.(y)
Beğen butonunu kullanma amacım:
  • Evet, katılıyorum
  • Doğrudur
  • Çok güzel
  • Teşekkür ederim
  • Beğendim
Özellikle açtığımız konuya gelen her mesaja ''Teşekkür ederim, Sağ ol, Eyvallah'' yerine ''Beğen'' butonunu kullanmak kadar güzel bir şeyin olmadığını anladım. Bu vesileyle konularımız daha sade ve anlaşılır olacağından, bundan böyle Teşekkür, Sağ ol yarine ''Beğen'' butonu kullanacağım. Sakın ola ki bu adam neden mesajıma cevap vermedi diye darılmayın. Eğer ki mesajınızı beğendi isem, yukarıda saydıklarımı demeye çalışmışımdır.:)

Arkadaşlar, sizin de ''Beğen'' Butonu hakkındaki düşüncelerinizi almak isterim? :)

@Neşeli Enginar bey, açıkçası bahsedilen olay o değil. Hatta alakası bile yok. Biz Technopat/ Sosyal'den bahsediyoruz. Yani konuların sade, anlaşılır ve yararlı olabilmesi için çaba gösterilen bir yerden bahsediyoruz.
Ayrıca bir mesajı beğenerek karşı tarafın, kişinin gaza geleceği mantığını da anlamış değilim. Bu herif Gazman mı yahu?

Facebook, Google vb. gibi sitelerin Technopat ile alakası bile yok. Oralardaki Beğen, +1, Love, Rep gibi ifadelerin tek bir anlamı var bana göre.
Yanılmıyorsam Kurallarda da bahsedilmişti ''Teşekkür yerine Beğen Butonuna Basın'' diye.

Düşünün bir konu açtınız ya da mesaj yazdınız, bu konuya, mesaja gelecek olan onlarca Teşekkürler, Katılıyorum, Doğrudur, Eyvallah vb. gibi mesajlar konuyu tam anlamıyla perişan edip batırmaz mı? Oysa Teşekkür, yerine ''Beğen'' butonu, konu hakkındaki düşünceler mesaja dökülse daha iyi olmaz mı?

Yani bende onu diyorum iste @er36po bey, söyleki facebook'da begendigim, yararli yada güzel bir paylasim görünce yorum yapmaktan ziyade katildigimi begen butonunu ile belli ediyorum.
Keza google'de, tumblr'da vs. durum farkli degil.

Yanlış bilgilendirme butonu gelse sizce nasıl olur arkadaşlar? Yöneticiler hali hazırda yanlış içerik bulunduran mesajlara "yanlış bilgilendirme" uyarısı koyuyorlar ama bunun kullanıcı versiyonu olsa güzel olurdu bence.

Bence "Yanlış bililendirme Butonu" uygun olmayacaktır, şöyle ki; Belki de doğru olan o bilgi başkası tarafından yanlışmış gibi algılanıp tıklanabilir. Buda ortalığı bayağı karıştıracaktır diye düşünüyorum.(n)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı