Sosyalizm mi kapitalizm mi?

Zenginsen kapitalizm, fakirsen sosyalizm.

Sosyalizm kapitalizme karşı olmak gibi bir şey kapitalizm ise dünya 20 defa baştan kurulsa yine egemen sistem olacak olan doğal sistem. Niye aklın sınırlarını zorlayıp hala boş boş bir şeylerin farkındayım bende "ğ" diye boş boş aktivistlik yapıyorsunuz.

Kapitalizm şu ana kadar gelmiş en iyi sistemdir. Ben bundan daha iyi bir sistem görmedim.

Daha adil bir şeye ihtiyacımız var dediğiniz şey. Şu aşamada sosyalizm. Bunun yerine henüz konulmuş başka bir şey yok. Siz sosyalizm demişsiniz ya da başka bir tanım getirmişsiniz. Değişmez. Kapitalizm sürdürülebilir değildir.
Kapitalizm şu ana kadar gelmiş en iyi sistemdir. Ben bundan daha iyi bir sistem görmedim.
Madem görmüşsünüz. Anlatın Kapitalizmi hepimiz faydalanalım.

Sosyalizm her zaman çökecek bir sistemdir. İnsanın ne düşüncesine ne de hakkına sahip çıkılır. Sosyalizm de refah seviyesi yerlerde idi. Kapitalizm de ise durum belli anlatmaya gerek yok.

Arkadaşım normalde 301 kişinin öldüğü bir olayda istifa etmesi gereken ve ceza alması gereken kişilerin argümanları bunlar. Zaten ceza aldılar. Yargıtay kendi verdiği kararı yine kendi bozdu. Neden bozdu? Çünkü oraya yeni karar öncesi üç yeni üye atandı. Konuyu basından takip edin bence, yargılama yeniden başladı.

Sosyalizm. Çünkü sosyali seviyorum.

@ilhaniko hayır değil. Sosyalizm, komünizm denemeleri hep baskıcı devletler yarattı. Geride milyonlarca ölü bırakıp çöktü hemen hepsi. Bu saatten sonra özel girişim olmasın demenin gerçekçi olmadığını kabul etmek gerekiyor. Hem girişimcinin elinden girişimini hem halkın elinden inandığı değerleri zorla almadan sosyalist bir sistem mümkün değil. Bunun yerine halkın her bireyinin ihtiyaçlarının karşılandığı, bulunduğu sistemi denetleme bilincine sahip olacağı, bilgiye ulaşmasını mümkün kılacak daha adil bir düzen gerekiyor. Başka insanların hayat standardını, düşüncesini bastırarak yapılmış her sistem sonunda çöküyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…