Sosyoloji'den Bilgisayar programcılığına geçebilir miyim?

zfer

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler sosyal ailem. Ben İzmir'de sosyoloji okumaktayım özel üniversitede bu sene hazırlık okudum ama son kurda 10 puan için geçemedim ve yaz okulu için 4 bin tl ücret istediler ve bende bırakın o parayı vermeyi Alaçatı'da çalışmaya gittim. Yeni öğrendiğim bilgiye göre ben son kurumu 2 ay'da tamamlayıp ikinci dönem bölümüme gidiyormuşum. Yani bu demek oluyor ki 12 bin tl verdiğim senelik ücretin yarısı evde oturarak geçiyor. Bende düşündüm ki Giresun'da bilgisayar programcılığına merkezi yerleştirme puanım ile neden geçiş yapmayayım? İkinci öğretim taban puanı 184 ve diğer yerleşkede yine aynı bölüm 181 puanda. Benim puanım ise 201. Burasının, bu bölümün gelme ihtimali nedir? Yorumlarınız benim için çok değerli.

Bilgisayar programcılığı biraz sakat örnek kuzenim bilgisayar programcılığını okuyor galiba bitti tam bilmiyorum ama şuan garson :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Dikey geçiş ile bilgisayar öğretmenliğine geçmeyi düşünüyorum 2 sene sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı