Souls oyunu oynamamış biri Elden Ring'den başlayınca yadırgar mı?

Türe ilgim olmamasına rağmen sırf ütopik miktarlarda zam yiyeceği için aldım. Tamamen sizinle aynı durumdayım.

Sorunuza gelecek olursak yaptığım araştırmalara göre zorluk olarak sanırım diğer oyunlardan daha kolay değil. Hatta bazı noktalarda daha zor ancak oynanıştaki çeşitlilik ile dengeleme yapılmış. Bu nedenle souls türüne başlamak için ideal bir oyun(muş).
Kendi yorumuma düzenleme getireyim. Şöyle ki artık yiyeceği zam zerre umurumda olmamakla birlikte iade ediyorum. Souls oyunlarının bana göre olmadığını bir kez daha anladım.😀😀😀

Türe ilgim olmamasına rağmen sırf ütopik miktarlarda zam yiyeceği için aldım. Tamamen sizinle aynı durumdayım.

Sorunuza gelecek olursak yaptığım araştırmalara göre zorluk olarak sanırım diğer oyunlardan daha kolay değil. Hatta bazı noktalarda daha zor ancak oynanıştaki çeşitlilik ile dengeleme yapılmış. Bu nedenle souls türüne başlamak için ideal bir oyun(muş).
Nereye zor akm47 kanka

Yalnız Elden Ring gibi çok iyi bir souls oyunu ile başlarsan diğer oyunlara dönüp oynama konusunda hevesin azabilir en azından benim için öyle oldu.

Benim ilk oynadığım Souls oyunu Sekiro, eğer Elden Ring'den çekiniyorsan önce Sekiro deneyebilirsin. Ya da ilk önce God of War oynayıp valkür görevini bitir. 😁

Ben de ilk Sekiroyu oynayıp bitirdim(klavye ve mouse ile ve zorlanmadım). Vagabond başladığım için biraz hantal/yavaş geldi bana oyun. Bir de eğer gamepad yoksa oyunun kontrolleri biraz saçma/tuhaf gelebilir. Oynanış olarak Sekiro mantığı daha güzeldi bence. Bu oyun biraz daha farklı. Ama kesinlikle güzel, dünyası ve sanatsal yönü insanı kendine çekiyor.

Kendi yorumuma düzenleme getireyim. Şöyle ki artık yiyeceği zam zerre umurumda olmamakla birlikte iade ediyorum. Souls oyunlarının bana göre olmadığını bir kez daha anladım.😀😀😀
Tuhaf bir şekilde Steam iademi kabul etmedi. El mahkum oynamaya devam ettim ve Elden Ring'in gerçekten bir başyapıt olduğunu sonunda ben de anladım. Steam'e iadeyi kabul etmedikleri için teşekkür maili atmayı bile düşündüm. 😀 😀

Arkadaşlar, Elden Ring'i oynayın ve oynattırın. Benim gibi 1 saat oynayıp da "bu ne?" demeyin.

Tuhaf bir şekilde Steam iademi kabul etmedi. El mahkum oynamaya devam ettim ve Elden Ring'in gerçekten bir başyapıt olduğunu sonunda ben de anladım. Steam'e iadeyi kabul etmedikleri için teşekkür maili atmayı bile düşündüm. 😀 😀

Arkadaşlar, Elden Ring'i oynayın ve oynattırın. Benim gibi 1 saat oynayıp da "bu ne?" demeyin
Oyun zor ve benim gibi ilk defa bu tarz bir oyun oynayan birisi için nereye gideceğini bulması sıkıntı. Oynanışa alışıyorsun bu sefer de nereye gideceğini bulmak sorun oluyor. Şu an da nasıl seviye kasabilirim onu düşünüyorum. Emin çıtak kanalında gördüğüm ejderha keserek 100k rün alma taktiği var beleşten (tabi şu an hala varsa) ama o rünlerin hepsini de level atlamaya harcarsam ileride lazım olur mu diye düşünüyorum.

@kuxeyli oyun zaten "şuraya git, bunu kes, bunu yap" tarzı ilerlemiyor. Size devasa bir puzzle veriyor ve neresinden başlarsan başla diyor.

Keşif duygusunu inanılmaz sağlam işlemişler. Herhangi bir hikayeye sahip olmasa dahi açık dünyası için saatlerce oynanır.

Nereye gideceğiniz konusunda ise belli Grace noktalarının üzerinde çıkan altın çizgi sanırım sizi temel bosslara yönlendiriyor ama emin değilim. Keşif odaklı oynadığım için bulduğum her yere giriyorum ve kesebildigim bossları kesiyorum.

Rün konusunda ise gireceğim yere şöyle bir bakıyorum ve "ben burdan sağ çıkamam, bir daha da girmem." diyorsam bossa girmeden harcıyorum. 😀 😀 😀

Yerine göre çok fazla kaynak araştırması yapmak gerekiyor ama yine de çok eğlenceli.

(Benim de ilk uzun süreli souls oyunum.)

Geri
Yukarı