Soundpad mikrofon ses ayarlarımı bozdu

KODESA

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar Steam üzerinden soundpad aldım, kurdum ve PC'ye restart attım daha sonra mikrofon ayarlarım bozuldu. Yüklemeden önce "geliştirmeler" kısmı vardı PC'ye res attıktan sonra gitti ve bu sorundan dolayı Spotify'dan müzik açtığım zaman ses arkadaşlarıma gidiyor bu sorun oyun içi seslerde de geçerli örn: CS:GO giriyorum silahla ateş falan edince silah sesi arkadaşıma gidiyor. Çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

Merhaba, aynı sorunu biraz evvel ben yaşadım. Programı silmeme rağmen Realtek arayüzündeki geliştirmeler kısmı geri gelmedi. Bende Driver'ı silip tekrar yükledim ve düzeldi. Siz acaba bu sorunu nasıl çözdünüz veya çözebildiniz mi? Soundpad kullanmak istiyorum ama maalesef yükleyince gürültü tutma ve akustik eko iptali gibi mikrofon geliştirmelerini kullanamıyorum.

Merhaba, aynı sorunu biraz evvel ben yaşadım. Programı silmeme rağmen Realtek arayüzündeki geliştirmeler kısmı geri gelmedi. Bende Driver'ı silip tekrar yükledim ve düzeldi. Siz acaba bu sorunu nasıl çözdünüz veya çözebildiniz mi? Soundpad kullanmak istiyorum ama maalesef yükleyince gürültü tutma ve akustik eko iptali gibi mikrofon geliştirmelerini kullanamıyorum.
Çözemediğim için bende iade ettim. Ama kullanan arkadaşlarımda bir sıkıntı olmuyor. Çok araştırdım ama bulamadım. 😕

Linkini atabilir misin driver ın?

Arkadaşlar aynı problemi bende yaşıyordum.
Ses kartını sildim yükledim.
resimdeki gibi yaptım ayarları hem discordta sesim gidiyor hemde replikleri dinletebiliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    38,7 KB · Görüntüleme: 1.804
merhaba aynı sorundan etkilendim bende driveri silip tekrar nasıl yüklerim anlatırmısın

Merhaba arkadaşlar Steam üzerinden Soundpad aldım, kurdum ve PC'ye restart attım daha sonra mikrofon ayarlarım bozuldu. Yüklemeden önce "geliştirmeler" kısmı vardı PC'ye res attıktan sonra gitti ve bu sorundan dolayı Spotify'dan müzik açtığım zaman ses arkadaşlarıma gidiyor bu sorun oyun içi seslerde de geçerli örneğin: CS:GO giriyorum silahla ateş falan edince silah sesi arkadaşıma gidiyor. Çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

Selam öncelikle bende bunun aynısını yaşadım sonra başka bir videoda yanlıslıkla çözümünü buldum şu adımları takip et: Aygıt yöneticisi>ses, video ve oyun denetleyicileri>oradaki 2 tane olanı sil sonra üstten donanım değişikliklerini taraya bas (bilgisayar işareti olan şey) biraz bekle onları tekrar indirsin sonra normale dönecektir.

arkadaşlar sağ alttan ses e sağ tıklayıp ses efekti dedikden sonra kayıta girip mikrano seçip özelliklere basın ardından mikrafonun ses düzeyi ile oynayıp sonar tekrar fulleyin ben öyle yapıyorum

Ben bu sorunu çözdüm. Aygıt yöneticisine girip kaç tane ses driveri varsa hepsine önceki sürücüye geri dön yapıyosunuz ve bilgiayarı yeniden başlatınca sorun çözülüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı