spacedesk uygulaması interneti nasıl kullanıyor?

Makaleler
14
Yer
Antalya
Boş duran eski bir IPad'i değerlendirmek için 2. monitör olarak kullanayım dedim ancak aklıma bir soru takıldı. 7-8 Mbit bir gönderme hızı oluyor bilgisayarımda. Soruyu tam açıklayamayabilirim ancak siz anlarsınız bence. Bu internet kullanımı aynı modeme bağlı olunduğundan dolayı interneti kullanmadan mı gerçekleşiyor, yoksa internete bilgisayar upload edip tablet download mu ediyor görüntüyü? Yani kısaca internet gereksinimi olmadan sadece modem sayesinde mi yapılıyor, yoksa internet kullanımı da oluyor mu?

İnternet kullanımı olmuyor. Yerel ağ bağlantısı üzerinden oluyor. Ama önerim kablo ile kullanmanız. Port yetersizliği gibi bir sorun çekmiyorsanız hem şarj sorunu çekmezsiniz hem daha stabil bir bağlantınız olur.
Ben dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve port sorunum yok ama kablo ile bağladığımda internet bağlantım gidiyor nedense? Bu spacedesk sorununu nasıl çözebilirim?

Not: Cihaz yanımda değil, yani söylediğiniz yöntemi ancak ortalama 1-2 hafta sonra deneyebilirim.

Modem sadece internet erişimi için kullanılmıyor. Kablosuz veya kablolu bağlantı sayesinde cihazlar arası internetsiz veri alışverişi yapılıyor.
Aynen ben de bunu biliyorum da uygulama da bu şekilde mi kullanıyor onu merak ettim.
İnternet kullanımı olmuyor. Yerel ağ bağlantısı üzerinden oluyor. Ama önerim kablo ile kullanmanız. Port yetersizliği gibi bir sorun çekmiyorsanız hem şarj sorunu çekmezsiniz hem daha stabil bir bağlantınız olur.
Kablo ile bağlayınca direkt çalışıyor mu? Deneyeyim birazdan, tavsiye için sağolun. Kablosuz şekilde Hz düşük geliyor ve video izlemek bi tık kötü hissetiriyor.

Ben dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve port sorunum yok ama kablo ile bağladığımda internet bağlantım gidiyor nedense? Bu spacedesk sorununu nasıl çözebilirim?
Maalesef bilmiyorum kendim hiçbir portta böyle bir sorun yaşamamıştım.

Kablo ile bağlayınca direkt çalışıyor mu? Deneyeyim birazdan, tavsiye için sağolun. Kablosuz şekilde Hz düşük geliyor ve video izlemek bi tık kötü hissetiriyor.
Ben xDisplay kullanıyorum. Ne yaparsanız yapın normal bir ekrana yakın bir kalitede olmuyor zaten. Kablo ile bağlandığımda bile akıcı olmayan bir görüntüsü var. Ben ufak çizim işlerinde grafik tablet gibi kullanmayı denemiştim ancak pek verimli olmamıştı. Gösterge veya genelde hareketli olmayan statik pencereler için kullanılabilir.

Ben xDisplay kullanıyorum. Ne yaparsanız yapın normal bir ekrana yakın bir kalitede olmuyor zaten. Kablo ile bağlandığımda bile akıcı olmayan bir görüntüsü var. Ben ufak çizim işlerinde grafik tablet gibi kullanmayı denemiştim ancak pek verimli olmamıştı. Gösterge veya genelde hareketli olmayan statik pencereler için kullanılabilir.

Ben de genel olarak oyun oynarken bir yandan da Discord'a bakmak için kullanmayı düşünüyorum zaten. Bu arada xDisplay mi daha iyidir sizce? (Bu ücretliymiş galiba?)

Splashtop xDisplay Appstore’da ücretsiz diye biliyorum. Bana kullanımı daha pratik gelmişti.
Evet, şimdi bunu denedim. Daha fazla yenileme hızı veriyor. Daha kullanışlıymış.
Not: Cihaz yanımda değil, yani söylediğiniz yöntemi ancak ortalama 1-2 hafta sonra deneyebilirim.
Siz de bence Splashtop Wired XDisplay deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı