SpaceX, Starlink Uydularını Uzaya Göndermeye Devam Ediyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
spacex-starlink-uydularini-uzaya-gonderdi-technopat.jpg

SpaceX, Starlink uydularını Falcon 9 roketiyle uzaya göndermeye devam ediyor. Bu fırlatma ile birlikte atmosferdeki Starlink uydusu sayısı 700’ü aştı. Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX, uzaydan internet projesi için önemli bir adıma daha imza attı. Daha önceden de söz konusu proje için uzaya uydu gönderen şirket, bugün 60 Starlink uydusunu daha uzaya gönderdi. Şu zamana […]

Devamı: SpaceX, Starlink Uydularını Uzaya Göndermeye Devam Ediyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Şimdi birileri gelip evimdeki fiber bağlantıyı tercih ederim ... diyecek.

Ama onlar bilmiyor ki bizim ülkemizde halen ADSL yaygın.

Öyle ama. Bu sistemin dinamikleri farklı. Ben Starlink başladığından beri söylüyordum burada bunları. Starlink'in amacının sırf evinde oturan kişilere internet vermek olmadığını, global ve her yerden erişilebilir bir ağ projesinin ilk adımları olduğunu söylüyordum.

Testlerin bu hızı ise, gecikme süresi ve bunun bir uydu haberleşmesi olduğunu düşünürsek gayet iyi.

Öyle ama. Bu sistemin dinamikleri farklı. Ben Starlink başladığından beri söylüyordum burada bunları. Starlink'in amacının sırf evinde oturan kişilere internet vermek olmadığını, global ve her yerden erişilebilir bir ağ projesinin ilk adımları olduğunu söylüyordum.

Testlerin bu hızı ise, gecikme süresi ve bunun bir uydu haberleşmesi olduğunu düşünürsek gayet iyi.
Sonuç olarak ev kullanımına da uygun yani çok fazla rekabetçi olmayan oyunlar da oynanabilir.

Hocam nasıl olacak yani herkese her yerde bedava internet gibi bir proje mi?

@Schnaps hayır beleş internet değil. Hatta internet odaklı bile düşünmemek lazım. Her yerden belirli bir ağa erişme imkanı veriyor size. Bu robotlardan tutunda akıllı arabalara, akıllı araç gereçlere kadar kullanışlı bir durum olurdu.

Dünyanın her yerinden erişilebilir ve her zaman aktif, gerektiğinde özerk olabilen bir ağ.

Geri
Yukarı