SPD pedal ve ayakkabı önerisi

Yaşar Mumcu

Decapat
Daha fazla  
MTB kullanıyorum fakat hem şehir içinde, hem anayolda, hem de dağda ormanda sürüyorum. Şehir içinde ve ormanda durmam gerektiği zaman sorun yaratır mı? Sorun yaratıyorsa şunu mu almalıyım: MTB PEDALLAR KALLER & AKSESUARLAR - 500 PEDAL Bu çift yönlü. Bir tarafı düz, diğer tarafı spd. Ayrıca bisiklet ayakkabısı konusuna gelince; ben bisiklet ayakkabısı bakmıştım fakat gördüklerimin hepsi krampon gibi yani futbol ayakkabısı gibi ve ben şekillerini beğenmedim. Yani hem güzel gözüken, hem de işlevini yerine getirebilen bir ayakkabı arıyorum. Fiyat konusu çok önemli değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Btwin'in pedalları dandik, aldığım günden 12 gün sonra pedalı kırdım geri 90 liraya aldığım çivili platform pedala geri döndüm, iyi ki almışım aynı ürün başka marka adı altında 370 liraya satılıyordu 6 ay önce, SPD sadece yolda işe yarıyor, Freeride vb. durumlarda çivili platformdan iyisi bence yok, SPD bana kalırsa sadece Yolda ve XC'de kullanılmalı.

Bütçen çok yüksek değilse ayakkabı olarak şunu öneririm. Hem normal ayakkabı olarak da kullanabiliyorsun.

Pedal olarak da şu MTB için daha uygun.

Kendim Decathlonun ayakkabısı olarak Van Rysel modelini kullanıyorum. Ayakkabı hem dağ bisikleti hem de yol bisikleti pedalına uyumlu. Pedal olarak da dağ bisikletinde XLC nin pd S09 kullanıyorum. Pedal gayet güzel öneririm.

Bütçen çok yüksek değilse ayakkabı olarak şunu öneririm. Hem normal ayakkabı olarak da kullanabiliyorsun.

Pedal olarak da şu MTB için daha uygun.
Pedal güzel de ayakkabı seçiminde kafamda hiçbir model yok. Bu da rahat görünmüyor. Yine de teşekkür ederim.

Öncelikle kilitli pedal aşırı derecede önemlidir işe yaramıyor diyenlere inanmayınız. Pedalı hem iterken hem çekmenizi sağlıyor ve arazide ayağınızın kayma ihtimali olmuyor.

Bu pedalı kendim tur bisikletinde kullanıyorum 330 TL gibi bir fiyata sıfır almıştım şu an fiyatlar yüksek olduğu için pedalı temiz olacak şekilde ikinci el bakabilirsiniz.

Ayakkabı olarak paylaştığım modeli kullanıyorum ama yine çok pahalanmış. Ayakkabı için yabancı ülkeden getirmelisiniz çünkü Türkiye'de uygun fiyata satan satıcı neredeyse hiç yok.

Yabancı ülkeden getirilken en çok tercih edilen yerlerden biri paylaştığım yer. Şimdi girmeye çalıştığımda aşırı derecede yavaşlık vardı modellere bakamadım ama yorumlara bakarak model seçebilirsiniz.

Ayakkabı çok önemli mi ya? Ben normal ayakkabım ile kullanıyorum ama motor eldiveni takıyorum manyak gibi sürdüğüm için.

Ayakkabı çok önemli mi ya? Ben normal ayakkabım ile kullanıyorum ama motor eldiveni takıyorum manyak gibi sürdüğüm için.
Herkes öyle diyor ama bütün bisiklet sürcülerinin mutlaka alması gereken ilk şeylerden biri kilitli pedal ve ayakkabı. Çok önemli derecede performansınızı arttırıyor, farklı kas gruplarını çalıştırarak yorulmanızı önlüyor ve pedalın ayağınızdan kaymasını önlüyor. Ayrıca motorsiklet eldivenleri bisiklet için gereksiz çünkü ikisinin de kullanım amacı farklı. Manyak gibi sürmekten kastınızı bilmiyorum ama ben teknik rotalarda profesyonel olmasa da orta seviye ortalamaya sahip biri olarak kilitli pedal olmadan yorularak 15.5 ortalama zor yaparken kilitli pedal ile 17 civarına çıktığım oluyor. Motorsiklet eldivenlerinin amacı asfaltta düşünce sürtünmeyle oluşadan ısıdan elinizi korunmaktır.

Herkes öyle diyor ama bütün bisiklet sürcülerinin mutlaka alması gereken ilk şeylerden biri kilitli pedal ve ayakkabı. Çok önemli derecede performansınızı arttırıyor, farklı kas gruplarını çalıştırarak yorulmanızı önlüyor ve pedalın ayağınızdan kaymasını önlüyor. Ayrıca motorsiklet eldivenleri bisiklet için gereksiz çünkü ikisinin de kullanım amacı farklı. Manyak gibi sürmekten kastınızı bilmiyorum ama ben teknik rotalarda profesyonel olmasa da orta seviye ortalamaya sahip biri olarak kilitli pedal olmadan yorularak 15.5 ortalama zor yaparken kilitli pedal ile 17 civarına çıktığım oluyor. Motorsiklet eldivenlerinin amacı asfaltta düşünce sürtünmeyle oluşadan ısıdan elinizi korunmaktır.
Manyak gibi sürmekten kastım saçma sapan yerlerde olmayacak downhil yapmam. Yazın tabii ki motor eldiveni takmıyorum kışın elimi sıcak tutuyor hem de güvenli.

Bisiklet ayakkabısı her yönlü performansa etkilidir etkisi ortalama %30 dur bisikletle bağlaşmanızı sağlar ve verdiğiniz gücün karşılığını verir.

Geri
Yukarı