Speedfan programının zararı olur mu?

Haklısınız yenileyeceğim oyun oynarken elimi işlemciye doğru götürdüğümde %10'a çekmeme rağmen buz gibi üflüyor ve kapanma gibi bir sorun da olmadı ama programı kullanmayınca çok rahatsız ediyor sesi.

Burada site ismi verebiliyor muyuz bilmediğim için yazamıyacağım bilindik bir siteden :)

Teşekkür ederim fanı değiştireceğim büyük ihtimal.

Hocam ne kadar doğru değerler bilmiyorum ama şu an da sadece Google açık değerler şöyle;
GPU: 64C.
CPU: 59C
Normal değerler mi sizce? Yoksa termal macun zamanı gelmiş mi?
Bilgisayarınızı zorlayacak bir oyunda MSI Afterburner ile oyun içi değerleri söylerseniz ısınıp ısınmadığına daha kolay karar verebiliriz.

Haklısınız yenileyeceğim oyun oynarken elimi işlemciye doğru götürdüğümde %10'a çekmeme rağmen buz gibi üflüyor ve kapanma gibi bir sorun da olmadı ama programı kullanmayınca çok rahatsız ediyor sesi.

Burada site ismi verebiliyor muyuz bilmediğim için yazamıyacağım bilindik bir siteden :)

Teşekkür ederim fanı değiştireceğim büyük ihtimal.

Hocam ne kadar doğru değerler bilmiyorum ama şu an da sadece Google açık değerler şöyle;
GPU: 64C.
CPU: 59C
Normal değerler mi sizce? Yoksa termal macun zamanı gelmiş mi?

Havalar sıcak malum değerler olandan bir miktar daha yüksek gelebilir ama yük altında iken ulaşılan maksimum sıcaklıklar da önemli. Kasa temizliği ve macun değişimini ihmal etmeyin. Uzun süre olmuşsa macun kurumuş olabilir.

Havalar sıcak malum değerler olandan bir miktar daha yüksek gelebilir ama yük altında iken ulaşılan maksimum sıcaklıklar da önemli. Kasa temizliği ve macun değişimini ihmal etmeyin. Uzun süre olmuşsa macun kurumuş olabilir.

Teşekkür ederim bilgileriniz için termal macununu uzun zaman önce sürmüştüm ondan kaynaklıdır. Yenileyeceğim fanıda değiştireceğim ama sadece programın bir zararı olur mu diye 50 60 liralık fan yerine işlemciyi bozmayım diye.

Geri
Yukarı