Çözüldü Speedtest hızlı indirme yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba, ben Microsoft Flight Simulator indirmek istediğimde Steam'den 1 GB indirme de saniyede 35 40 MB indirme ile indirdim. Ancak kuruluma geçince 105 GB daha indirilmesi gerektiği için devam dedim fakat Steam'de indirirken aldığım hızı bu indirmede alamadım. Ben de yabancı forumlarda araştırma yaptım ve biri CMD'ye "netsh int tcp set global autotuning = disabled" yazdıktan sonra sistemi yeniden başlatın demiş ben de yapmış bulundum. Fakat şimdi telefon ile aynı siteden indirme yaptığımda 25 MB ile indirme yapabilirsen laptopumda ise 500 600 kb/s değişiyor. Laptopum ve telefonum WI-FI6 destekliyor. Çözüm önerisi alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230109_144801_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230109_144801_Samsung Internet.jpg
    20,1 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_20230109_144829_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230109_144829_Samsung Internet.jpg
    26,3 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_20230109_144829_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230109_144829_Samsung Internet.jpg
    26,3 KB · Görüntüleme: 54
Merhaba, ben Microsoft Flight Simulator indirmek istediğimde Steam'den 1 GB indirme de saniyede 35 40 MB indirme ile indirdim. Ancak kuruluma geçince 105 GB daha indirilmesi gerektiği için devam dedim fakat Steam'de indirirken aldığım hızı bu indirmede alamadım. Ben de yabancı forumlarda araştırma yaptım ve biri CMD'ye "netsh int tcp set global autotuning = disabled" yazdıktan sonra sistemi yeniden başlatın demiş ben de yapmış bulundum. Fakat şimdi telefon ile aynı siteden indirme yaptığımda 25 MB ile indirme yapabilirsen laptopumda ise 500 600 kb/s değişiyor. Laptopum ve telefonum WI-FI6 destekliyor. Çözüm önerisi alabilir miyim?

Önce uygulamayı indirin.
Uygulama çalışırken bütün tarayıcıların ve internet kullanan yazılımların kapalı olduğuna emin olun. İndirmiş olduğunuz uygulamanın ekranından "GO!" sekmesine tıklayın ve internet ayarlarınızın sıfırlanmasını bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra nPerf.com bu adresten yeni bir hız testi yapın.
Testten sonra son durumu konuya yazmayı unutmayın.

Önce uygulamayı indirin.
Uygulama çalışırken bütün tarayıcıların ve internet kullanan yazılımların kapalı olduğuna emin olun. İndirmiş olduğunuz uygulamanın ekranından "GO!" sekmesine tıklayın ve internet ayarlarınızın sıfırlanmasını bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra nPerf.com bu adresten yeni bir hız testi yapın.
Testten sonra son durumu konuya yazmayı unutmayın.

Programı kullandım ve test yaptım; hız testinde 550 Mbps internet hızına ulaşıyorum fakat Microsoft Edge'den dosya indirmek istediğimde kb/s ile indiriyor. Steam'da ise 24 MB indirmenin üzerine çıkmıyor. 2 hafta önce GTA 5 indirdiğim de 48 MBlara kadar çıkmıştı.

Windows 10 Pro 22H2 sürümü kurdum sorun düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı