SpeedTest Sanal makine

Gökay123123

Hectopat
Daha fazla  
Resimde gördüğünüz makine bi arkadaşıma aittir. Nasıl yaptığını soruyorum söylemiyor git araştır diyor. Ben de size danisiyim dedim.

oZdXnb.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kiraladığınız makinenin indirme hızı 2Gbit ise alacağınız değer budur, makine kiralayarak sizde bu hıza makine üzerinden erişebilirsiniz.

Resimde sağ altta gözüken ikonların bir sanal makinede olması saçma değil mi? Bence sizi kandırmak için yaptı. Telefonuyla çekilen bir video isteyin, bakalım atabilecek mi?

Attığım yoruma ek olarak ben daha önce hiçbir sunucuda böyle bir hız görmedim, kaldı ki bir arkadaş 2Gbit internet ile bunu almak normal demiş 10Gbit hat üzerinden bile bu değeri alamıyor insanlar. Zaten olay artık alınan internetten çok verilen hizmetin verimliliğine dönmüş durumda. Hepimiz biliyoruz ki kimse normal fiyatlara (normalden kastım bir datacenter'ın ödeyebileceği fiyatlara) 1Gbit internet vermiyor, 1Gbit'e kadar ve minimum şuraya kadar düşer şeklinde satıyor.

Bu photoshop öyle her şeye inanmayın. Dünya'da 2Gbit net kullanan hiç kimse olduğunu sanmıyorum (kurumsal firmalar dahil).
Tek kelimeyle muazzam bir hız açıkçası. Gta 5 10 dakikaya iner mi ?:LOL:
100 Mbit'te 1 saatte yani 60 dakika 1000 Mbit'te 6 dakika da 1700 Mbit'te ise tahminimce 40-60 saniyede falan iner 60 GB'lik GTA V.

Attığım yoruma ek olarak ben daha önce hiçbir sunucuda böyle bir hız görmedim, kaldı ki bir arkadaş 2Gbit internet ile bunu almak normal demiş 10Gbit hat üzerinden bile bu değeri alamıyor insanlar. Zaten olay artık alınan internetten çok verilen hizmetin verimliliğine dönmüş durumda. Hepimiz biliyoruz ki kimse normal fiyatlara (normalden kastım bir datacenter'ın ödeyebileceği fiyatlara) 1Gbit internet vermiyor, 1Gbit'e kadar ve minimum şuraya kadar düşer şeklinde satıyor.
Sanırım daha önce hiç DC kullanmadınız.

@MasterSlavePair Aldığınız pakete göre değişiklik gösterebilir, VPS kiralarsanız internet hızınız bölünür fakat fiziksel sunucu kiralarsanız internet bağlantısının tamamını siz kullanabilirsiniz.

Kullandım dostum, fiziksel sunucu da sanal sunucu da kullandım. Fakat standart makinelere verilen internetle bu arkadaşın sözde ulaştığı değerler çok alakasız. Söyler misin nasıl bir fantezidir ki bu hızda bir sanal sunucu kiralayıp içine Windows'un son kullanıcı için bir versiyonunu kurup dahası torrent, bluetooth falan vs. vs. sağ alttaki ikonlara bakarsan devamını getirebilirsin. :D. Çok merak ediyorum daha önce hangi firmalarla çalıştınız da bu hızları gördünüz?

@MasterSlavePair Aldığınız pakete göre değişiklik gösterebilir, VPS kiralarsanız internet hızınız bölünür fakat fiziksel sunucu kiralarsanız internet bağlantısının tamamını siz kullanabilirsiniz.
Dostum fiziksel sunucu'da kullandım, doğru mu bilmiyorum ama firma olarak ta vereyim Natro ve Netİnternet'in fiziksel sunucularını kiraladım fakat hiç bu değerlere yaklaşık bir değer göremedim. Şimdi dersen ESXi sunucuya sanal makine kurarsan ordan tabi alamazsın falan diye ona da cevabım var Natro'da Windows Server 2008 kuruluydu, uzak masaüstü ile doğrudan erişip hız testi yapma imkanım da oldu, Netİnternet ile ESXi üzerinde çalıştım daha tek sanal makine kurulduğunda dahi aldığım değerler bunun yanına yaklaşamayacak düzeydeydi. Dediğim gibi gözünden çooook çok fazla bir bütçeyi çıkarıp bu değerleri aldıysa lafım yok ama hiç mantıklı gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı