SpeedTest Sanal makine

@MasterSlavePair Sanal sunucunun gerçekliğini tartışmıyoruz burada, görüntüdeki indirme hızına ulaşıp ulaşamayacağımızı tartışıyoruz. Daha önce kiralamış olduğum dandik bir VDS sunucuda bile 950 Mbps indirme hızı gördüysem 1700Mbps hızın çok uçuk bir hız olmadığını söyleyebilirim. Muhtemelen çalıştığınız firmaların kalitesizliğinden dolayı size söylenen değere erişemediniz.

Konu amacından sapıyor, daha fazla yorum yazmayacağım.

@MasterSlavePair Sanal sunucunun gerçekliğini tartışmıyoruz burada, görüntüdeki indirme hızına ulaşıp ulaşamayacağımızı tartışıyoruz. Daha önce kiralamış olduğum dandik bir VDS sunucuda bile 950 Mbps indirme hızı gördüysem 1700Mbps hızın çok uçuk bir hız olmadığını söyleyebilirim. Muhtemelen çalıştığınız firmaların kalitesizliğinden dolayı size söylenen değere erişemediniz.

Konu amacından sapıyor, daha fazla yorum yazmayacağım.
Natro ve Netİnternet gibi firmalara da kalitesiz demeniz çok ilginç :). Evet konu amacından sapıyor sonuçta tartışma yaratmak için konuşmuyoruz, anlayışlı cevapların için teşekkür ederim dostum iyi forumlar.

Kullandım dostum, fiziksel sunucu da sanal sunucu da kullandım. Fakat standart makinelere verilen internetle bu arkadaşın sözde ulaştığı değerler çok alakasız. Söyler misin nasıl bir fantezidir ki bu hızda bir sanal sunucu kiralayıp içine Windows'un son kullanıcı için bir versiyonunu kurup dahası torrent, bluetooth falan vs. vs. sağ alttaki ikonlara bakarsan devamını getirebilirsin. :D. Çok merak ediyorum daha önce hangi firmalarla çalıştınız da bu hızları gördünüz?

Dostum fiziksel sunucu'da kullandım, doğru mu bilmiyorum ama firma olarak ta vereyim Natro ve Netİnternet'in fiziksel sunucularını kiraladım fakat hiç bu değerlere yaklaşık bir değer göremedim. Şimdi dersen ESXi sunucuya sanal makine kurarsan ordan tabi alamazsın falan diye ona da cevabım var Natro'da Windows Server 2008 kuruluydu, uzak masaüstü ile doğrudan erişip hız testi yapma imkanım da oldu, Netİnternet ile ESXi üzerinde çalıştım daha tek sanal makine kurulduğunda dahi aldığım değerler bunun yanına yaklaşamayacak düzeydeydi. Dediğim gibi gözünden çooook çok fazla bir bütçeyi çıkarıp bu değerleri aldıysa lafım yok ama hiç mantıklı gelmiyor.
OVH'nın standart makinalarında 1 GBps hız var zaten ? ve fotoğraftaki sunucu değil. Bu benim kullandığım Hitlan'dan alınan eski bir makina 30 TL gibi bir fiyata almıştım sanırım.
11755639_718847088238088_2218638342515233278_n.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı