Sperm sayısında azalma

davidlaid

Picopat
Daha fazla  
Biraz yaşam tarzımdan bahsedeyim daha önce yağ yakıcı ilaç kullanmıştım ve hiç mastürbasyon yapmıyorum ayda 1 ilişkim oluyor. Bugün fark ettim sperm sıvı gibi oldu eskisi gibi değil ürolojiye baktırmalı mıyım?
Yaş 18.

Biraz yaşam tarzımdan bahsedeyim daha önce yağ yakıcı ilaç kullanmıştım ve hiç mastürbasyon yapmıyorum ayda 1 ilişkim oluyor. Bugün fark ettim sperm sıvı gibi oldu eskisi gibi değil ürolojiye baktırmalı mıyım?
Yaş 18.

Uzun süredir yapmadığınız için olabilir haftada 1 kere mastürbasyon yapın size bir zararı olmaz.

Yaş 18.

Uzun süre yapmadığınız durumda aslında miktarın daha fazla olması gerekir, bir miktarda olsa alınan zevk oranına ve süreye (erekte kalma süresi) bağlıdır. Spermin sıvı gibi olduğunu söylemişsiniz bu olayı rüyalanma sonucunda mı fark ettiniz?
Dengesiz beslenme, uzun süreli ağır ilaç kullanımı, hormonlarda düzensizlik sperm sayısında azalmaya neden olabilir.
Psikolojik olarak kötü durumda olmak kısacası stres gibi şeyler de buna neden olur.
Mastürbasyon genelde haftada 2,3 kere yapılması normal olarak bilinen bir şey, yapmamayı tercih edenlerde de genelde rüyalanma yoluyla dışarı atılır. Cinsel perhiz önerirdim fakat mastürbasyon yapmadığınızı belirtmişsiniz bu yüzden gerekli bir şey değil bence.
Giyilen iç çamaşırının sağlıksız olması türüne göre testislerin sıcaklığının yukarıda olmasına sebep olur. Boxer veya slip hangisini tercih ediyorsunuz? Ayrıca sıkı iç çamaşırı giymek, kumaşının kalitesiz olması bu duruma sebep olabilir, araştırmalara göre boxer giyen erkeklerin sperminin daha kaliteli olduğu söyleniyor. Kumaşı pamuklu olan ve sıkmayanlar tercih edilmelidir.

Yaş 18.
Sperm sayısı testi yaptırmadan sadece miktarına bakarak azalma var dememen gerekli.

15-20 milyon altı problemdir.

30-40 milyon üreme için gerekli minimum diyebiliriz.

150+ üstü mümkündür.

Beslenme düzenin, alkol/sigara tüketimi, uyku düzeni bunları değiştirir.

Sadece sevişme sürene bağlı olarak bunu söyleyemezsin.
Uzun süre yapmadığınız durumda aslında miktarın daha fazla olması gerekir, bir miktarda olsa alınan zevk oranına ve süreye (erekte kalma süresi) bağlıdır. Spermin sıvı gibi olduğunu söylemişsiniz bu olayı rüyalanma sonucunda mı fark ettiniz?
Dengesiz beslenme, uzun süreli ağır ilaç kullanımı, hormonlarda düzensizlik sperm sayısında azalmaya neden olabilir.
Psikolojik olarak kötü durumda olmak kısacası stres gibi şeyler de buna neden olur.
Mastürbasyon genelde haftada 2,3 kere yapılması normal olarak bilinen bir şey, yapmamayı tercih edenlerde de genelde rüyalanma yoluyla dışarı atılır. Cinsel perhiz önerirdim fakat mastürbasyon yapmadığınızı belirtmişsiniz bu yüzden gerekli bir şey değil bence.
Giyilen iç çamaşırının sağlıksız olması türüne göre testislerin sıcaklığının yukarıda olmasına sebep olur. Boxer veya slip hangisini tercih ediyorsunuz? Ayrıca sıkı iç çamaşırı giymek, kumaşının kalitesiz olması bu duruma sebep olabilir, araştırmalara göre boxer giyen erkeklerin sperminin daha kaliteli olduğu söyleniyor. Kumaşı pamuklu olan ve sıkmayanlar tercih edilmelidir.
Çok güzel noktalara değinmiş bu arkadaş.

Sperm sayısı testi yaptırmadan sadece miktarına bakarak azalma var dememen gerekli.

15-20 milyon altı problemdir.

30-40 milyon üreme için gerekli minimum diyebiliriz.

150+ üstü mümkündür.

Beslenme düzenin, alkol/sigara tüketimi, uyku düzeni bunları değiştirir.

Sadece sevişme sürene bağlı olarak bunu söyleyemezsin.

Çok güzel noktalara değinmiş bu arkadaş.

Teşekkürler, bu arada uyku düzenini eklemeyi unutmuşum. Son olarak yine de tereddütte kalırsanız veya doktor tavsiyesi de dinlemek isterim derseniz bence doktora görünün derim.

Yaş 18.

Yaşınız oldukça genç.
Her şeyi problem etmeye gerek yok. Bazen göz rengim kahverengi gözükse bile genelde elaya yakındır. Dr a gitmeli miyim? Dabiki şu an için aciliyete gerek yok.

Hem mastürbasyon yapmadığınızı hem de düzenli seyrek ilişkiden bahsedip sonrasında gelen sıvının farklılığından bahsediyorsunuz. Ki "no panic".

Dostum yediğin içtiğin ve de kullandığın kimyasallar çok şeyi değiştirir.
Yağ yakıcı yerine termojenik gıda kullanmanız daha faydalı ki en belirgin doğal termojenikler acı biber çeşitleri ile kurufasulye gibi bakla gillerdir.
Bu arada gerçek filtre kahve de termojeniktir. Şeker - tuz gibi şeylerden uzak kalman gerektiğini biliyorsundur.

Ürolojiden önce, aile hekimine gidip bir genel kan/üre testi yaptırman tüm çözümlerin başlangıcı olabilir. Test içine testosteron - hiv - şeker - tiroid bezi gibi şeyler özellikle belirtmen faydalı olacaktır. Veya ürologa gidip de genel kan üre testi yaptırtmak istediğini de söyleyebilirsin ki o daha kolay okur testleri olmayan sorunun cevabı için.

Yaş ilerledikçe nasıl cilt - boy - saç değişimi olduğu gibi malum sıvı ve öncesindeki zevk suyunda da değişim olur. Bazı kişilerde salya sümük gibi sürekli akarken bazıları boşalma sonunda bile az miktar gözükse bile canlı hücre sayısı en fazla olabilir.

Ama şunu da extra söyleyim. Malum sprem sıvısının çok gözükmesinde o an ki idrar torba durumun ile prostat bezinin sağlığı da önemlidir. Ve hiçbir şartda prostat iltihabı olma. Ki genelde soğuk temel etkendir.

Unutma saç - göz rengi ve boy nasıl farklı ise herkesteki sıvı da farklıdır. 2M'lik erkeklerin ki nasıl en büyük olmadığı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı