Spider-Man: No Way Home düşüncelerim

499337

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Daha hiç açılmamış. Ben gittim. Efsane film. Aşırı iyiydi. Dünyadaki en iyi film olmalı. Biraz spoiler vereceğim. Film aşırı iyiydi. Kaçırmayın. Filmin her anı:
  • Aşk
  • Sevgi
  • Dostluk
  • Acıma
  • Merhamet
  • Hüzün
  • İntikam
  • Macera
  • Heyecan
  • Yeni bir yoruma yeni bir yorum katmak

Zaten herkes "Zendeya"nın eski Mary Jane(MJ) karakterine Michelle Jones olarak ve yine MJ olarak yeni ve harika bir yorum getirdiğini biliyor. Film boyunca MJ ve Peter Parker arasındaki aşk belli oluyor.

Ne demek Spider-Man'lar. Zaten fragmandan da eski kötülerin geri döndüğü biliniyor. Ve kötülerle beraber eski 2 adet Spider-Man de sahaya geri dönüyor. Tobey, Tom, Andrew üçlüsü...

Mysterio öldüğünde Spider-Man'in onu öldürüldüğü zannediliyor ve Mysterio Spider-Man'ın Peter Parker oduğunu açıklıyor. Daha sonra bunu duyan halk MJ'i linç etmeye başlar. (...)
MJ ve Spiderman=Peter sallanır ve Peter'ın evine giderler. Orada basılırlar polisler tarafından. Sonra başka bir yere giderler. Orayı da FBI basar ve MJ, May halası,Happy, Ned falan sorgulanır. Ve Peter'ın hayatı çöp gibi olmaya başlar. İnsanlar yalanlar uydurur.(...)
Peter kendisinin SpiderMan olduğunu unutulması için büyü yaptırmaya gider ama büyüyü çok kurcalayınca evren ve gerçeklik çöker.
Sonrasında savaşlar, May halanın ölümü, iftiralar, diğer Spider-Man'ler...
Ama gerçeklik bütünle bozulur en sonunda ve düzeltmenin tek yolu herkesin Peter Parker'ı unutmasıdır.
Herkes Peter'ı unutur. MJ, Ned dahil...
Aslen Peter MJ'e olanları anlatma ve MJ'i bulma sözü vermiştir.
Ama MJ'i buldu.
Fakat Peter olanları MJ'e anlatmaz.
Herkes Peter'ı unutmuştur.
Her şey yeniden ve sıfırdan başlar...

Dr. Otto iyi adam oluyor filmde ve Peter Parker'lara orada yardım ediyor.

100 üzerinden 96 aldı bende.
Bu serinin son filmi ve son filmin sonunda her şey sıfırdan ve yeniden başlıyor. MJ Peter'ı anlık bir biçimde hatırlıyor ama tekrar unutuyor. Hayır bari Ned ve MJ hatırlasa...
Yani son filmin son sahnesinde her şey yeniden başlıyor. Saçma. Başka film yok ama her şey yeniden başlıyor. Yani sonu mutlu sonla bitmedi. Sonu aslen yeni bir filmi işaret ediyor ama sanırım bu serinin son filmi. Ona üzüldüm başka bir şey yok. Ama herkes Peter'ı unutunca ağladım😢😭. Bu arada her şey bitmeden önce küçük bir -😚- sahnesi var ön uyarı.

Endgame'den iyi mi?

Aynen. Daha duygusal mı bilmem ama daha iyi. Her şey bitiyor. Son Spider-Man. Bence efsane bir bitiş filmiydi. Zaten Tom Holland gayet iyi bir futuristik Spider-Man. Diğer iyi oyuncular ve eski Spider-Man'ler eklenince... Film uçtu. Tüm Spider-Man filmleri tek filmde ortak çatı altında toplanmış. Mysterio aslında kötü ama halk yanlış anlayıca... Ama izleyince sen de bana hak verirsin sonu hiç iyi değil. Beni üzdü. Yani daha iyi bir bitiş (daha mutlu bir bitiş) yapılabilirdi son Spider-Man filmi için.

Geri
Yukarı