Spider-Man Remastered donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

KnullXD

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200MHz.
Ekran kartı
RTX 2060 Super
Anakart
b450m pro m2 max
İşlemci
Ryzen 5 5600.
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde BIOS Update yaptım ve yapmadan önce güzelce bir format attım sistemime temizlenmesi için. Daha sonra Update'imi sağlıklı bir şekilde kurdum Windows'u güncelledim ve Steam'i açıp oyunlarımı indirdim. Tüm oyunları sorunsuzca oynarken hiçbir sıkıntı yoktu. Fakat gel gelelim ki Spider-Man Remastered da bir sıkıntı vardı. Oyun belli bir süre sonra takılıp kalıyor ve ne yaparsam yapayım düzelmiyor. Format öncesi oynadığımda sorun yoktu. 1 kere attım dedim acaba yanlış mı attım deyip tekrar format atmış bulunmaktayım ve bu temiz haliyle size aldığım hatanın bir videosunu vermek isterim.
Şu şekilde görsel bırakıyorum aynı bu şekilde takılıp kalıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürücülerim tamamen güncel Windows'u güncelledim fakat güncellemeyi tamamlamış. Ondan dolayı olduğunu hiç ama hiç sanmıyorum çünkü bugün 2.kez atışım oluyor yukarıda belirttiğim gibi ilk test ettiğimde 22H2 sürümündeydim.

Windows lisansım tamamen orijinal OEM key olarak satın aldım.

Parçalarım:

Ekran kartı: RTX 2060 Super.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Anakart: B450M Pro M.2 Max.
SSD: Samsung EVO 970 Pro.
RAM: 16 GB 3200MHz.

Eski BIOS'a bile döndüm sorunum çözülmedi. Belki parçalarım çıkmıştır diye falan düşündüm ve kontrol ettim hatta ekran kartını söküp temizledim fakat alakası olmadığını anladım.

Her şey normal gözüküyor, senden cinebench ile furmark testlerini yapmanı isteyecektim fakat bunun anlamının olmayacağını farkettim. Sorunun donanımsal olmadığını düşünüyorum. Sisteminizin işletim sistemini Windows 11'e yükseltmeye düşündünüz mü? Bu oyunun kronik sorunu galiba belki Windows'u yükseltmeniz işe yarayabilir.

Her şey normal gözüküyor, senden Cinebench ile FurMark testlerini yapmanı isteyecektim fakat bunun anlamının olmayacağını fark ettim. Sorunun donanımsal olmadığını düşünüyorum. Sisteminizin işletim sistemini Windows 11'e yükseltmeye düşündünüz mü? Bu oyunun kronik sorunu galiba belki Windows'u yükseltmeniz işe yarayabilir.

Dediğim gibi sistemde hiçbir sıkıntı yok diğer tüm oyunlarda Ultra ayarlarda hayvan gibi FPS veriyor ve rahatlıkla oynayabiliyorum. Donanımsal bir şey olamaz çünkü bakımlarını daha yeni yaptım Max 4 5 ay oluyor yani. Windows 11'e geçmeyi düşündüm fakat sonradan tasarımını sevmediğimden geçmek istemedim.

Dediğim gibi sistemde hiçbir sıkıntı yok diğer tüm oyunlarda Ultra ayarlarda hayvan gibi FPS veriyor ve rahatlıkla oynayabiliyorum. Donanımsal bir şey olamaz çünkü bakımlarını daha yeni yaptım Max 4 5 ay oluyor yani. Windows 11'e geçmeyi düşündüm fakat sonradan tasarımını sevmediğimden geçmek istemedim.
Dediğim gibi bu oyunun sosyalde başka bu ve buna benzer sorunların olduğunu gördüm, kronik bir problem.

Dediğim gibi bu oyunun sosyalde başka bu ve buna benzer sorunların olduğunu gördüm, kronik bir problem.

Steam üzerinden eski sürümlerine de döndüm sonuç aynı oldu. Dediğim gibi daha önceden sorunsuz bir şekilde rahatlıkla oynayabildiğim bir oyun kendisi.

Sorunu sonunda çözmüş bulunmaktayım.

BIOS downgrade yaptım ne kadar ondan kaynaklıdır bilmiyorum. Aynı zamanda Windows 10 iso konusundaki ISO'yu indirdim ve kurdum. Kullandığım ISO da güncelleme yapılmıyor sürekli hata veriyordu bende son sürüme güncellemek için bu yolu tercih ettim ve başarılı oldu akşama doğru BIOS'u Update edip son bir test daha gerçekleştireceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı