Spider-Man Remastered GTX 1050 Ti sistemde düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
En azından en düşük grafikte oynarım diye düşündüm. Bu sistemle uncharted 4 oynamıştım çok sıkıntı çıkmadan

@atar1993 ne yazdıysa hepsini oku en doğrusunu söylüyor. HDD varsa zaten direkt iptal ilk işin SSD almak olsun ekran kartı bekleyebilir.

Oyun VRAM olarak FHD'de 8 GB civarı VRAM kullanıyor yani yetmediği yerde normal RAM'inizden swap yapıyor. Orada swap işleminde normal RAM belleğinizde sıkıntı (Oyun swap duymayan ekran kartıyla bile çalışırken 10 GB'ye yakın RAM kullanıyor. Üstüne bir de swap alanı girmeye çalışınca sorunlar türüyor). Bu sefer swap işlemini HDD üzerinden yapıyor. RAM alanı olarak kullanılan pagefile dosyasına yazarak işlem yapıyor. Tabii siz hızlı bir SSD yerine HDD kullandığınız için HDD'nin swap işlemindeki gecikmesini de yiyorsunuz. Sorunların çözümü için önce SSD'ye yüklemek belirli bir miktar FPS artışı sağlayacaktır. Fakat yine de ekran kartı yükseltmesi yapmanızda gerekiyor o sisteme. HDD bu oyunda bayağı ciddi sorun bu arada. Yüksek sistemlerde bile 30-40 FPS daha indiriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladım teşekkür ederim

Ağam 1050 Ti kullanıyorsun neyin bozuk oyun kodu artık. Kart fosil oldu yükseltmen lazım hem 10400F bundan kat kat güçlü kartları destekleyecek kapasitede.
Haklısın zaten bayadır ekran kartını yenilemeyi düşünüyordum da bu ekonomide maddi sıkıntılar izin vermiyor

Anladım teşekkür ederim

Haklısın zaten bayadır ekran kartını yenilemeyi düşünüyordum da bu ekonomide maddi sıkıntılar izin vermiyor
Aslında uygun fiyata yenilemek isterseniz 2.el ekran kartlarına da bakabilirsiniz, yarı fiyatına 3060-3060ti veya 6600-6700-6700xt tarzı ekran kartlarını alabilirsiniz. Örneğin rx6600 3500-4000TL arasında bulunabiliyor 1050ti'ı da 1500-1700 arasında satarsanız rx 6600 2000-2500'e denk gelir ve 2-3 kat performans farkı olur diyebilirim.

Şahsen ben de ekran kartını 2.el olarak aldım.

Aslında uygun fiyata yenilemek isterseniz 2.el ekran kartlarına da bakabilirsiniz, yarı fiyatına 3060-3060 Ti veya 6600-6700-6700XT tarzı ekran kartlarını alabilirsiniz. Örneğin RX6600 3500-4000TL arasında bulunabiliyor 1050 Ti'ı da 1500-1700 arasında satarsanız RX 6600 2000-2500'e denk gelir ve 2-3 kat performans farkı olur diyebilirim.

Şahsen ben de ekran kartını 2.el olarak aldım.

Ayn en kötü öyle yaparım ya. Çünkü gerçekten 4 GB VRAM ya yetmiyor ya da ucu ucuna yetiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı