Spider-Man Remastered RX 6600 sistemde düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Akabindengtx970

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 gb 3200 MHZ
SSD veya HDD modeli
512 GB GOOD RAM
Ekran kartı
ASUS DUAL RX 6600
Anakart
ASUS PRİME 610M-K D4
İşlemci
İ312100F
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere, Spider-Man Remastered en yüksek ayarlarda ve normal yüksek ayarlarda, özellikle yüksek binaların tepesindeyken belirli açılarda FPS 60'dan aniden 48-50'lere düşüyor birçok ayar denedim. Uzak mesafe ayarı düşürmek gölgeler ve NPC sayısını düşürmek gibi ama bu ani FPS düşüklüğü sayı olarak azalsa da bir türlü geçmiyor oyundaki FSR gerçekten görüntü kalitesini bozuyor o yüzden onu kullanmıyorum. Ama merak ettiğim bu oyunda uzak mesafe çizim yaparken bir optimizasyon problemi mi var yoksa benim sistemimlemi alakalı? YouTube'dan aynı sistem kombinasyonuna ( RX 6600 i3 1200F ) sahip bazı kullanıcıların videolarına baktım FPS normal olarak aynı ama yüksek binalarda bu kadar düştüğünü göremedim. Acaba aynı sisteme sahip olanlar ya da bu oyunda buna benzer bir deneyim yaşayan kişiler tecrübelerini paylaşabilir mi sizde de durum aynı mıydı?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Sürücü güncellemelerini kontrol etmek: Ekran kartı sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Üreticinin resmi web sitesini kontrol ederek en son sürümü indirin ve yükleyin.
  2. Grafik ayarlarını dengelemek: Grafik ayarlarını yüksek binalarda FPS düşüşlerini minimize edecek şekilde dengeleyin. Özellikle uzak mesafe çizim, gölgeler ve NPC sayısı gibi ayarları düşürerek performansı artırabilirsiniz.
  3. Sistem sıcaklıklarını kontrol etmek: Oyun sırasında sistem bileşenlerinizin sıcaklıklarını izleyin. Yüksek sıcaklıklar, performans düşüşlerine neden olabilir. Gerekirse, işlemci ve grafik kartı gibi bileşenlerinizi soğutmak için daha iyi bir soğutma çözümü kullanmayı düşünebilirsiniz.
  4. Arka planda çalışan programları kapatmak: Oyun oynarken arka planda çalışan gereksiz programları kapatın. Bu, sistem kaynaklarının oyun için daha fazla kullanılmasına yardımcı olabilir.
  5. Oyun güncellemelerini kontrol etmek: Oyun geliştiricileri tarafından yayınlanan güncellemeleri kontrol edin. Bu güncellemeler, performans sorunlarını düzeltebilir veya optimize edebilir.

1. Sürücü güncellemelerini kontrol etmek: Ekran kartı sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Üreticinin resmi web sitesini kontrol ederek en son sürümü indirin ve yükleyin.
  2. Grafik ayarlarını dengelemek: Grafik ayarlarını yüksek binalarda FPS düşüşlerini minimize edecek şekilde dengeleyin. Özellikle uzak mesafe çizim, gölgeler ve NPC sayısı gibi ayarları düşürerek performansı artırabilirsiniz.
  3. Sistem sıcaklıklarını kontrol etmek: Oyun sırasında sistem bileşenlerinizin sıcaklıklarını izleyin. Yüksek sıcaklıklar, performans düşüşlerine neden olabilir? Gerekirse, işlemci ve grafik kartı gibi bileşenlerinizi soğutmak için daha iyi bir soğutma çözümü kullanmayı düşünebilirsiniz.
  4. Arka planda çalışan programları kapatmak: Oyun oynarken arka planda çalışan gereksiz programları kapatın. Bu, sistem kaynaklarının oyun için daha fazla kullanılmasına yardımcı olabilir.
  5. Oyun güncellemelerini kontrol etmek: Oyun geliştiricileri tarafından yayınlanan güncellemeleri kontrol edin. Bu güncellemeler, performans sorunlarını düzeltebilir veya optimize edebilir.

Evet zaten bu maddelerin hepsini biliyorum ve uyguluyorum. Özelliklede yazımın bir kısmında 2. madde de belirttiğiniz şeyi yaptığımı zaten söylemişim. O yüzden Cevap'dan önce soruyu iyi okumak lazım. Yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı