Split Screen oyun nasıl oynanır?

ProSaidPro

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben kardeşimle split screen oyun oynamak istiyorum. Mesela Mortal Kombat(başka oyunda olur.) İçin joystick aldım ben joystick kardeşim klavye mouse oynayacağız. PC a karakterini joystick b karakterini klavye mouse olarak oto atar mı? Ya da biz mi ayarlayacağız? (Kod yazmamıza gerek yok değil mi?) öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendisi otomatik olarak algılıyor ve ona göre işliyor. Sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Ben arkadaşımla klavye mouse ve gamepad kullanarak Gang Beasts falan oynuyordum. Direkt oyunu indirdik, açtık ve kendisi gereken her şeyi yaptı. Tabii klavye mouse ve gamepad ile iki kişilik split screen desteklemeyen oyunlar için ek yazılımlar gerekebilir.

Split Screen oynayışı destekleyen oyunların neredeyse tamamı hiçbir ek uğraş gerektirmeden kendisi ayarlama yapacaktır diye tahmin ediyorum, en azından daha önce benim denediklerimin hepsinde hiç ek bir uğraş gerekmemişti.

(Sistem sorun değil) peki bildiğiniz eğelnceli oyunlar varmı ? Bide joystick kalitesiz 140 tl fln olsada sıkıntı olmaz değilmi yada 2 konsol olsa?
Arkadaşlar bu arada joystick im yok ne almamı önerirsiniz oyunlar her joysticki desteklermi?

Son düzenleme:
(Sistem sorun değil) peki bildiğiniz eğelnceli oyunlar varmı ? Bide joystick kalitesiz 140 tl fln olsada sıkıntı olmaz değilmi yada 2 konsol olsa?
Sıkıntı olmaz. Ancak çok nadir de olsa bazen çok bilinmeyen joystickleri algılamayabiliyor. Onları da bir kaç basit adımla halledebiliyorsunuz. 2 joystick de çalışır aynı anda oyun destekliyorsa. Mesela A Way Out. 2 kişilik oynanma üzerine kurulu bir oyun. Deneyebilirsiniz. Daha eğlenceli bir şeyler arıyorsanız da A Way Out'u yapan kişiler tarafından gelen It Takes Two'yu deneyebilirsiniz. Şahsen bence It Takes Two daha eğlenceli. 30 TL'ye EA Play veya Xbox Game Pass alıp oynayabilirsiniz.
Her oyun joystick desteklemez ama dediğim gibi biraz daha uğraştırıcı bir şekilde her oyunda joystick kullanılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı