Spoiler Sever misiniz?

Spoiler seven ve sevmeyen olarak insanlar kendi araların da ikiye ayrılırlar.
Not: Komedi türünden olabilecek eserler konu dışı bırakılmıştır.

Spoiler seven : Bir filmi, diziyi veya herhangi bir eseri defalarca kez izleyip bundan her seferin de haz alabilecek kişilerdir. Ayrıca bu kişiler izlemeden önce, sonra ve izlerken bunun hakkın da yorum yapmayı, konuşmayı, tartışmayı severler. Üstelik herkesi kendisi gibi düşünüp bolca ''Spoiler'' dağıtarak Film ve Dizi sektörünü sekteye uğratırlar. Bazıları zaman içerisin de empati yeteneği kazanarak bu eylemlerine son verirler.

Spoiler sevmeyen : Her ne kadar her insan aynı derece de takıntılı olmasa bile kendimden ve diğer insanlar'dan yola çıkarak konuyu açıklığa kavuşturacağım ve maddeler halin de belirteceğim.
  1. Fragman izlemezler, tanıtım videosu izlemezler, tahminleri dinlemezler.
  2. Herhangi birisinin en ufak bir Spoiler vermesine gıcık olurlar.
  3. İzledikleri bir film ne kadar gizemli ve tahmin edilemez olursa o kadar çok eğlenirler. Zira tahmin ettikleri an tüm heyecanı kaçar ve spoiler yemiş kadar olurlar.
Tüm bu etkenler neticesin de normal şartlar da spoiler yemeden izlenen ve finalin de ''vay bee'' dedirten bir yapımın verdiği hazzı hissetmek isterler. Spoiler yemiş birisi için ise o çok beklediği filmi izleyip izlememek çok da önemli değildir artık. Sonuç olarak kafanıza fazla takmayın 🤣

Son düzenleme:
Uçakların kanat üstlerinde bulunan spoiler'dan (hava freni) bahsediyorsak bayılırım.
Spoiler o spoiler ise konu içinde olaydı iyiydi.
Haydaa... Konu çok başka yerlere kaymış 🤣

Bu konuda nötrüm, spoiler yesem bile filmi/diziyi aynı heyecan ile izleyebiliyorum, genelde izlediğim yapımlara kendimi çok veririm, içinde kaybolurum 🙂 Tabii spoiler için can atıyorum anlamına gelmiyor bu 😄

STI'ın da spoileri güzeldir.
372071

Geri
Yukarı