Spor programı tavsiyesi

Bazıları bazı kas gruplarının haftada 2 kere uyarılması iyi diyor. Peki bu doğru mu?
Split yaparsam bölgeleri 5 güne dağıtıp çalışacağım ama haftada her bölge 1 kere uyarılmış olacak.
Haftada 2 kere uyarılması doğru. Antrenörlük için sınava girdim,çalıştığım kitapta da öyle yazıyordu. İspatlanmış bir durum.

Omuz gününden sonra göğüs nasıl çıkıcak peki reis. Off veriyorsan tamam. Ama ben omuz+bacak yaparken hangisinden başlarsam başliyim her türlü enerjim sıfırlanıyor.
Bende göğüs ilk, omuz son gün. Arada off var. Omuz çalıştıktan sonra neden bacağındaki enerji sıfırlanıyor hocam? :D

Ben önceleri göğüsten sonra omuz çalışmaya çalıştığım için bu yeni hali bana rahat gelmişti hemen alışmıştım. Çok zorlanıyorsan 5-10 dakika bir geçiş molası verirsin. Yine olmuyorsa kendince rahat olanı uygula sonuçta bünyemiz aynı değil ben de düz ppl halinde zorlanıyorum.

@364809 hiç lat pulldown yapmayan ve onun yerine ağırlıklı barfiks çeken biri olarak bicepsi gayet aktif kullanıyorum. Çekiş gününde hangi hareketleri yapıyorsun? Hareketlerden sonra yeterince dinleniyor musun?

Biceps curl, barbell curl dar ve geniş tutuş.
3 hareket, 4'er set, 10 tekrar.

Lat pulldown geniş tutuş ve dar tuş, seated cable row dar ve geniş tutuş, barbell shrug ve dumbell row.

6 hareket, 4'er set, 8 tekrar.

Telefonu kenara koyup çok dinlenmemeye çalışıyorum.

1 ve 2. set arasında 30-40 saniye vardır.
2 ve 3. set arasında 90-120 saniye vardır.
3 ve 4. set arasında 30-40 saniye vardır.

Haftada 2 kere uyarılması doğru. Antrenörlük için sınava girdim, çalıştığım kitapta da öyle yazıyordu. İspatlanmış bir durum.

5 gün için PPL'den Split'e geçmem faydalı mı olur yoksa olmaz mı bilemedim.

Haftada 2 kere itiş, 2 kere çekiş 1 kere ise bacak çalışmış oluyorum.

Son düzenleme:
Biceps curl, barbell curl dar ve geniş tutuş.
3 hareket, 4'er set, 10 tekrar.

Lat pulldown geniş tutuş ve dar tuş, seated cable row dar ve geniş tutuş, barbell shrug ve dumbell row.

6 hareket, 4'er set, 8 tekrar.

Telefonu kenara koyup çok dinlenmemeye çalışıyorum.

1 ve 2. set arasında 30-40 saniye vardır.
2 ve 3. set arasında 90-120 saniye vardır.
3 ve 4. set arasında 30-40 saniye vardır.

5 gün için PPL'den Split'e geçmem faydalı mı olur yoksa olmaz mı bilemedim.

Haftada 2 kere itiş, 2 kere çekiş 1 kere ise bacak çalışmış oluyorum.
Yeterli olur hafta da 2 itiş,2 kere çekiş,1 kere bacak. İyi dinlenmeye çalış. Temiz beslen. Her türlü gelişirsin zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı