Spor salonu fikrinin topluma dayatılması

LynxC

Hectopat
Son yıllarda sizde fark etmişsinizdir ki spor salonlarına gidilmesi kas yapılması vs insanlara dayatılmaya başladı. Etrafımda herkes bir anda kas yapmaya gidiyoruz falan tribine girmeye başladı. Muhtemelen sizin de çevrenizde böyle insanlar çoğalmıştır. Hatta siz bile bu insanlardan olabilirsiniz. 2 yıl önceye kadar belli sayıda kişi spor salonuna giderken bir anda herkesin spor salonlarına "basmaya" gitmesi anormal değil mi? Bunu nasıl yaptılar anlamadım ama topluma çok iyi bir şekilde yedirdiler ve birileri bu işten deli paralar kazanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Spor yapmak iyi bir şey, hem mental olarak hem de fiziksel olarak yararlı.
Aksine bu fikri geç keşfetmek hatadır bence.
Anatomi, yemek, kas, vitaminleri vs öğreniyorsun bu süreçte.

Eksi yönüne gelirsek kas büyütmek için iyi para gerekiyor, özellikle günümüz koşullarında. 😂

Dediğin gibi deli paralar kazanan ekip illaki vardır, bu ekip zaten sırf spordan para kazanmaz,.

Arkadaşın bahsettiği ''Neden spora gidiyorsunuz?'' değil. Bunun birden bire topluma dayatılmış olması. Spor elbette sağlıklı fakat birden bire herkesin spor sevdalısı olması bana da garip geliyor.
Evet, birileri yine parayı kırıyor işte. 😂
Belki olay bireysel yaşamı desteklemek ve erkek-kadın ilişkisini bozmak olabilir bu hususta da.

Bildiğiniz üzere birçok saçma ideoloji ile erkek ve kadın rolleri bozuldu ve günümüzde ise ilişkiler de bozulmaya başladı.

Sosyal medyanın gücünü görmüş bulunuyorsun. Daha iyi sallayabilmek için kalça büyüten kızlarımız ve daha çekici görünmek için spora zorlanan erkeklerimiz oluşmaya başladı. Öyle bir illet olmaya başladı ki artık yeni yetişen gençlerimizde idealist düşünce yapısından ziyade havadan para kazanalım ve tüm zamanımızı cinselliğe ayıralım kafası oluşmaya başladı.

Testo, gökalaf, ege fitness, savaş çebeci sayesinde çoğu kişi daha çoğu ergenler tabii ki gaza gelip başlıyor sonuç çoğunda hüsran. Şu an gittiğim salonda bile "abi beypazarı yaağ" diye gezen çok kişi var.

Neyse benim spora başlama sebebim kendimi aynada gördüğümde rahatsız olmamdı, belki de insanlar dış görünüşün önemini daha çok anladı ve sosyal medyanın etkisiyle de şişman veya zayıf olduğunu fark edip depresyona girip spora başladı.

Geri
Yukarı