Spor Salonuna yazılmak mantıklı mı?

Yuny

Hectopat
Makaleler
2
Boyum: 191 cm.
Kilom: 104 kg.

Lise 1'e geçtim, kiloluyum göbek basen falan ne ararsan var. Virüs gelmeden önce okula bisikletle gidip geliyordum o zamanlar boyum 188 kilomda 91 idi. Etrafımdan hep sen iyi vücut yaparsın gibi şeyler duyuyorum. Bisiklet sürmüyorum Mart'tan beri, okul açılınca okula da servisle gideceğim belki okuldan sonra veya hafta sonu bisiklet sürebilirim. Sizce salona yazılmam mantıklı olur mu? Yazılabilir miyim? Yazılırsam ne kadar bir ücret öderim aşağı yukarı? Yararı olur mu?

Pandemi olmasa bende yazılacaktım ama o ortamda çok büyük risk gibi geliyor bana. Evde spora devam ediyorum ben. `darebee foundation` programina bakiyorum; tavsiye ederim.

Pandemiden sonra gitmen iyi olabilir, ama aksatmamanız lazım. Başlarda orada bulunan yetkili biri size yardım edecektir, ondan sonra kendiniz yapmaya başlarsınız. Kilo ile ilgili sorunlarınız varsa koşu bandında ve bisikletlerde 5-10 dakika daha fazla zaman ayırırsınız, böylece daha kolay kilo verirsiniz.

Ben faydasını gördüm, pandemi yüzünden evden devam ediyorum. Size de tavsiye ederim.

Pandemi döneminde spor salonları bence riskli. En sevdiğim aktivitem olan fitnessı pandemi dolayısıyla spor salonunda yapamıyorum. Zaten salonlarımızın olmazsa olmazı terli terli benche yatanlar ve dip dibe girenler. Sadece bench press sırası olduğu için bile bu dönemde salona gidilmez.

Evde , sokakta yapabileceğin başlangıç seviyesi için bir sürü antrenmanlar var. YouTube'dan izleyebilirsin. Hareketleri düzgün formlarda yaparsan sakatlık riskini minimuma indirirsin.

Geri
Yukarı