Spor yaparken beslenme nasıl olmalı?

Öncelikle aç kalınmadan kilo verilmeyeceğini bilin. Ben intermittent fasting öneriyorum. Mantığı günün çoğunu aç geçirerek glikojen depolarını tüketip depo yağlarını parçalamak. Mesela akşam 5'te son yemeğinizi yersiniz. Ardından Sabah 8 gibi kardiyoya çıkıp 9'da kahvaltınızı edersiniz. Ağırlık idmanı ve kalan beslenmenizi de 9-17 aralığında yaparsınız. Beslenme olarak da spordan önce veya sonra karbonhidrat alın. Onun dışında minimum yağlı maksimum proteinli beslenin. Atıyorum sabah birkaç yumurta, yanına kahvaltılıklar vs. Akşam da en basitinden tavuk pilav. Bunlarla birlikte de bol sıvı tüketmeye çalışın ve kahve içmeyen biriyseniz aşırıya kaçmadan kahve tüketmeye başlayabilirsiniz. Kafein yardımcı olur kilo verme dönemlerinde.

Kalori açığı yapman gerekiyor kilo vermek için, atıyorum gün içerisinde 3000 kalori alman gerekiyorsa 2800 kalori falan al başlangıçta.

Protein de alman gerekiyor, en az yarım kilo tavuk göğsü tüket.

Öncelikle aç kalınmadan kilo verilmeyeceğini bilin. Ben intermittent fasting öneriyorum. Mantığı günün çoğunu aç geçirerek glikojen depolarını tüketip depo yağlarını parçalamak. Mesela akşam 5'te son yemeğinizi yersiniz. Ardından Sabah 8 gibi kardiyoya çıkıp 9'da kahvaltınızı edersiniz. Ağırlık idmanı ve kalan beslenmenizi de 9-17 aralığında yaparsınız. Beslenme olarak da spordan önce veya sonra karbonhidrat alın. Onun dışında minimum yağlı maksimum proteinli beslenin. Atıyorum sabah birkaç yumurta, yanına kahvaltılıklar vs. Akşam da en basitinden tavuk pilav. Bunlarla birlikte de bol sıvı tüketmeye çalışın ve kahve içmeyen biriyseniz aşırıya kaçmadan kahve tüketmeye başlayabilirsiniz. Kafein yardımcı olur kilo verme dönemlerinde.
Kardiyo dediğiniz şey nasıl yapılıyor? Karbonhidrat alırken makarna yersek kilo almıyor muyuz? Ayrıca salonda ne tür çalışmalar yapmalıyım?
Kalori açığı yapman gerekiyor kilo vermek için, atıyorum gün içerisinde 3000 kalori alman gerekiyorsa 2800 kalori falan al başlangıçta.

Protein de alman gerekiyor, en az yarım kilo tavuk göğsü tüket.
Günlük almam gereken kaloriyi miktarını neye göre belirliyoruz?

Günlük almam gereken kaloriyi miktarını neye göre belirliyoruz?
İnternette bulmana yardımcı olacak siteler mevcut, oradan halledersin.
Ama unutma ki çok hızlı kilo vermek zararlıdır, ceviz yersin kilo olarak döner sana aksi takdirde.

2 ay falan günlük alman kaloriyi al, sonra kalori açığı oluşturacağın diyete başlarsın.

İnternette bulmana yardımcı olacak siteler mevcut, oradan halledersin.
Ama unutma ki çok hızlı kilo vermek zararlıdır, ceviz yersin kilo olarak döner sana aksi takdirde.

2 ay falan günlük alman kaloriyi al, sonra kalori açığı oluşturacağın diyete başlarsın.
Hocam ben önceden diyetisyene gitmiştim. 23 kilo vermiştim. Şimdi o listeyi tekrar kullanmalı mıyım?

Öncelikle kardiyoya önem vermelisin kilo vermek için. Definasyona girmelisin, kalori açığı bırakarak ve karnitin gibi şeyler kullanarak yağları eritebilirsin. Fakat ağırlık çalışmayı da ihmal etme.

O iş geçti artık. Ya diyetisyene git tekrar ya da uğraştırma bizi.
Bu ne biçim bir üsluptur? Sen uğraşmak istemiyorsan uğraşma. İçinde yardım etmek isteyen kişi yardımını eder. O iş de geçmedi.

Geri
Yukarı