Spor yaparken kafada oluşan basınç

SemihOzdogdu

Hectopat
Dostlar spora yeni başladım ve şu anda günlük 3 set 20 kere şınav çekiyorum. 2. set 20. şınavı çekerken karnımı çok fazla kastım ve bir anda kafamın arkasında anlatılamayacak derecede ağrı oluştu. Biri resmen çekicle vuruyor gibi zonklama başladı ve kafamın patlayacağını düşündüm. Yaklaşık 1 1.5 saat sürdü. Hiç bir şey yapamadım.

Bunun bir zararı var mıdır ? Olan şey normal mi ?

Son düzenleme:
Bunu kesinlikle doktorla görüş cok daha sağlıklı bilgiler verir.Ama sinüzitin varsa belki o yapabilir. Tabi bunu halk ağızı ile söylüyorum doktora gorunmekte fayda var.

Evet yapıyorum normalde ama son şınavı çekerken biraz kendimi kastım ve nefes alıp vermedim. Ondan olmuş olabilir mi ?
Tamamen ondan olmuş diyemeyebilirim ama sebep olmuş olabilir. Spor esnasında bol bol oksijene ihtiyaç var. İyi nefes kontrolü yapamıyorsan baş dönmesi ve baş ağrısına sebep olur.

Dostlar spora yeni başladım ve şu anda günlük 3 set 20 kere şınav çekiyorum. 2. set 20. şınavı çekerken karnımı çok fazla kastım ve bir anda kafamın arkasında anlatılamayacak derecede ağrı oluştu. Biri resmen çekicle vuruyor gibi zonklama başladı ve kafamın patlayacağını düşündüm. Yaklaşık 1 1.5 saat sürdü. Hiç bir şey yapamadım.

Bunun bir zararı var mıdır ? Olan şey normal mi ?
Dostum aynısını yaşıyorum 2. kere oldu bugün, ne yapmalıyım? Pazartesi günü biraz ağır girdim ve flyın son setinde kafamı çok sıktım aniden bir ağrı saplandı, aynı tanımladığın ağrı gibi. Biliyorum 2 sene olmuş ancak başka benzer konu bulamadım kusura bakma.

Geri
Yukarı