Spor yaparken sağ omzum acıyor

ParsCat

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç aydır salonda spor yapıyorum. Normalde böyle bir şey olmuyordu bu ara olmaya başladı. Bench press, chest press gibi hareketleri yaparken sağ omzuma acı giriyor hareketi bırakmak zorunda kalıyorum. Sadece böyle hareketlerde değil en basit evde şınav çekerken bile oluyor. Formun yanlış olduğunu düşünmüyorum.

Arkadaşlar birkaç aydır salonda spor yapıyorum. Normalde böyle bir şey olmuyordu bu ara olmaya başladı. Bench press, chest press gibi hareketleri yaparken sağ omzuma acı giriyor hareketi bırakmak zorunda kalıyorum. Sadece böyle hareketlerde değil en basit evde şınav çekerken bile oluyor. Formun yanlış olduğunu düşünmüyorum.

Hızlı ağırlık arttıyorsan veya gereğinden fazla ağır giriyorsan normal. Geçene kadar zorlama geçince omuz günlerine biraz daha önem ver böylece güçlenir bölge.

sakatlamış olabilirsin

Eğer yeni başladıysan omuz ve arka kol eklemlerinde ağrılar bir süre yaşanabilir. Vücut buna adapte olana kadar sabret. Eğer sakatlık şüpheniz varsa doktorunuza başvurun. Ek olarak itiş antrenmanlarından önce mutlaka Rotator Cuff kaslarını ısıt. Youtube üzerinde nasıl yapılacağına dair birçok video mevcut.

Eğer yeni başladıysan omuz ve arka kol eklemlerinde ağrılar bir süre yaşanabilir. Vücut buna adapte olana kadar sabret. Eğer sakatlık şüpheniz varsa doktorunuza başvurun. Ek olarak itiş antrenmanlarından önce mutlaka rotator cuff kaslarını ısıt. YouTube üzerinde nasıl yapılacağına dair birçok video mevcut.

Teşekkürler. Sakatlık olacağını pek düşünmüyorum. Bir de bu pek ağrı gibi değil. Daha çok acıyor gibi.

Göğüs günü yaşanan omuz ağrılarının sebepleri spor geçmişi yeterince ısınmadan başlama ağır kilo girme göğsü öne çıkarıp sırt boşluğu vermeme gibi nedenlerdir

Yeni konular

Geri
Yukarı