Spor yapmadan kaslar nasıl korunur?

Clemente

Hectopat
Yer
Glunmar köyünden
2 haftadır belimde ki acı yüzünden spor yapamıyorum. Sadece yürüyüş yapabiliyorum. Günde 3-4 kilometre civarı.
Bir süre sonra spor yapmayınca kas kaybı oluyormuş. Bacaklarımda ki ağrıyı belimi etkilemeyecek şekilde nasıl koruyabilirim?
Koşarken, eğilirken, otururken acımaya başlıyor. İlk zamana göre bayağı bir azaldı ama.
Skolyoz da var bir de bende. Squat omurgaya yük bindirdiği için onu da yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
En azından bir 2 hafta daha dinlenin bence heyecan yapıp aman 2kg kas kaybedeceğim diye ileride hiç spor yapamayabilirsiniz. Daha sonra belinizi kullanmadan minik ağırlıklar kaldırarak dönüş yaparsınız. Ayakta yapılan hareketler bele yük bindirtir fakat sen oturunca da belim ağrıyor diyorsun o yüzden bir süre daha dinlen. Kas kaybını minimuma indirmek için spor yapıyormuş gibi beslenmene devam et şekere yüklenme testesteronu düşürüyor kas kaybını hızlandırıyor. Spor yaparken nasılsa öyle devam et minimum kas kaybı yaşanır bu şekilde diye düşünüyorum. İşin uzmanı falan değilim bunlar benim fikrim ne yapıp yapmayacağınız sizin kararınız ve sorumluluğunuzda. Doktor toparlanma için en iyi hareketleri size söyleyecektir.

Geri
Yukarı