13 yaşında 7 aydır spor yapılmasına rağmen kaslar gelişmiyor

radeonHD

Picopat
Daha fazla  
Günlük 2750 kalori almalısın, normalde günlük alman gereken kalori 3455'dir.

Hocam bir sorum olacakti soru su: 13 yasima yeni girdim ve 7 aydir spor yapiyorum fakat verimli oldugunu dusundugum.
Ay sayisi son 4 ay ve daha guclu olmak istiyorum ama kaslarim gelisiyor lakin buyumuyor.
Yas 13.
Boy 178.
Kilo 56.
Yag orani 100'de 6.7
Sinav rekoru 43.
Mekik rekoru 103.
Bilek gucu 100 kg.
Biceps 8 kg.
Bacak cöp 17 squat rekoru.
5 barfiks.
16 ters barfiks.
Pumplu iken 8 packim var.
Pumpsuz 6 pack.
Program ise su: Ben her 1 haftada bir farkli bir kas grubuna odaklaniyorum, mesela karin kasi haftasindaki bir gun söyle 50 mekik 50 leg raises 5 dk plank.
Biceps icin su 50 curls 5 kg ile evde yapiyorum spor baska agirlik yok.
100 hammer curls vb. Sizce ne yapmaliyim daha da gelismek icin? Kaslar hiç buyumuyor ama gucluyum, hareketleri de dogru yapiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yazdığınız şeyler çok şey ifade etmiyor ama yanlış olan her hafta 1 kas grubuna odaklanmak onun yerine daha iyi bir program yapılabilir ve ayrıca kasların büyümesi için şiddetin sürekli artması gerekir yani gerekirse ağırlık arttırın eğer imkan yoksa set sayısı veya tekrar sayısı artabilir ayrıca 13 yaşındasın sporunu yap keyfini çıkar 1 2 seneye salona yazılırsın her şey daha iyi olur senin için.

Hocam bir sorum olacakti soru su: 13 yasima yeni girdim ve 7 aydir spor yapiyorum fakat verimli oldugunu dusundugum.
Ay sayisi son 4 ay ve daha guclu olmak istiyorum ama kaslarim gelisiyor lakin buyumuyor.
Yas 13.
Boy 178.
Kilo 56.
Yag orani 100'de 6.7
Sinav rekoru 43.
Mekik rekoru 103.
Bilek gucu 100 kg.
Biceps 8 kg.
5 barfiks.
16 ters barfiks.
Pumpsuz 6 pack.
Program ise su: Ben her 1 haftada bir farkli bir kas grubuna odaklaniyorum, mesela karin kasi haftasindaki bir gun söyle 50 mekik 50 leg raises 5 dk plank.
100 hammer curls vb. Sizce ne yapmaliyim daha da gelismek icin? Kaslar hiç buyumuyor ama gucluyum, hareketleri de dogru yapiyorum.
Zayıfsın.

Yas 13.
Boy 178.
Kilo 56.
Yag orani 100'de 6.7
Sinav rekoru 43.
Mekik rekoru 103.
Bilek gucu 100 kg.
Biceps 8 kg.
5 barfiks.
16 ters barfiks.
Pumpsuz 6 pack.
13 yaşında 178 olduğunuza emin misiniz?

Gördüğüm en garip ve en yalana benzeyen konu bu. Vay be 180 boy.

Gördüğüm en garip ve en yalana benzeyen konu bu. Vay be 180 boy.
Doğru söylüyo olabilir hocam, benim de 8. sınıfta 1.90 arkadaşım vardı, basketbolcuydu. Çocuğun yanında kardeşi gibi duruyoduk.

Geri
Yukarı