Spor yapmadan kilo verilebilir mi?

isimsizjoker

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam hocalarım. Ben 6 kilo verdim ama bu aralar hem hasta olmam hem de evde bulunamam dolayisiyla spor yapamıyorum spor yapmadan kalori açığı oluşturarak kilo verilebilir mi? Daha doğrusu bu sağlıklı mı? 1 kilo daha verdim sporsuz fakat sağlıklı mi bilmiyorum ve böylece bölgesel yağlardan kurtulabilir miyim? (yanlardan sıkıntım var )

Spor yapmadan verilen kilo, sadece yağdan değil kastan da götürür. O yüzden yağ verdim sanıp, kaslarınızdan da kaybedebilirsiniz.

Tavsiyem, spor ile birlikte kilo vermeniz.

Spor yapmadan sadece diyetle yağdan çok kasların eriyor.

Kilo verirsin ama skinny fat denilen bir modele dönüşme ihtimal yüksek.

Kalori açığında yediğin şeyler önemli, olay sadece vücuda az kalori almak değil. Bir de lokal yağ yakımı sadece kalori açığıyla zordur.

Hareket ile açık oluşturmak daha sağlıklı.

Hocaam günlük protein ve karb deeğrlerimi dikkatli takip ediyorum ve hepsini ev şartlaarındaa oldukça dengeli almaya çaalışıyorum.

Evde kısa egzersizler yapın yapabiliyorsanız.

Hocam koşu bandı işe yarayabilir mi günde 30 dk 1 saat aarası aralıklı onda koşsam.

Spor olarak sadece yürüyüş yapabilirsin. Ve diyet listesi çıkartıp ona da uymalısın. Tam yağlı gıdalar tüketmeyi bırakıp yarım yağlı gıdalar tüketebilirsin. Örneğin süt, yoğurt, peynir, zeytin gibi. Yani yağı, tuzu azaltmalısın şekeri ise tamamen çıkarmalısınız. Sabah kahvaltısının yanında 2 adet ceviz yiyebilirsin. İlk kilo vermen ise ilk başlarda ayda 5 ila 7 arası kilo verirsiniz diye düşünüyorum. Daha da fazlası için irade istiyor.

Oturarak olmaz tabii hareket mühim ama sadece tuz ve şekeri azalatarak, ekmeği de seyrekleştirerek bile kilo verebilirsiniz.

Hortlamış konuymuş, neyse.

Selam hocalarım. Ben 6 kilo verdim ama bu aralar hem hasta olmam hem de evde bulunamam dolayisiyla spor yapamıyorum spor yapmadan kalori açığı oluşturarak kilo verilebilir mi? Daha doğrusu bu sağlıklı mı? 1 kilo daha verdim sporsuz fakat sağlıklı mi bilmiyorum ve böylece bölgesel yağlardan kurtulabilir miyim? (yanlardan sıkıntım var )

Güzel bir diyetisyene danışarak güzel bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Geri
Yukarı