Spor yapmadan protein tozu kullanılır mı?

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben kendimi acındırmak gibisinden değil ama günde yaklaşık 12-13 saat kadar çalışıyorum üstelik ev ile işim arasında da mesafe var. Bisiklet ile seyahat ediyorum. Yani yediklerimi içtiklerimi fazlasıyla yakıyorum. Bunun için ek olarak protein tozu kullansam diyorum akşam yatmadan önce ağır olmayacak şekilde şınav mekik gibi hareketleri sağlıklı kalmak için yaparım. Sizin tavsiyeniz ne olur? Şimdiden teşekkürler.

Zamanla, bu kalori kilo almanıza neden olabilir ve eğer düzenli egzersiz yapmıyorsanız, alacağınız kiloların kas yerine yağ olma ihtimali yüksektir. Normal beslenmenize ek olarak her gün bir ölçek protein tozu tüketmek her ay ekstra yarım ila 1 kilo almanız anlamına gelmektedir.

Zamanla, bu kalori kilo almanıza neden olabilir ve eğer düzenli egzersiz yapmıyorsanız, alacağınız kiloların kas yerine yağ olma ihtimali yüksektir. Normal beslenmenize ek olarak her gün bir ölçek protein tozu tüketmek her ay ekstra yarım ila 1 kilo almanız anlamına gelmektedir.
Zaten çok fazla enerji kaybettiğim için kilo almam lazım gün geçtikçe kilo kaybediyorum.

Arkadaşlar ben kendimi acındırmak gibisinden değil ama günde yaklaşık 12-13 saat kadar çalışıyorum üstelik ev ile işim arasında da mesafe var. Bisiklet ile seyahat ediyorum. Yani yediklerimi içtiklerimi fazlasıyla yakıyorum. Bunun için ek olarak protein tozu kullansam diyorum akşam yatmadan önce ağır olmayacak şekilde şınav mekik gibi hareketleri sağlıklı kalmak için yaparım. Sizin tavsiyeniz ne olur? Şimdiden teşekkürler.
Hocam antrenman yapmıyorsanız kullanmanız israf gibi birşey olur.

Sana bir şey soyleyeyim protein tozu kullanmak ileride testis kanserine yol açar ve testislerin alınma ihtimali bile var bence hiç bulaşma

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221213-230154_Chrome.jpg
    Screenshot_20221213-230154_Chrome.jpg
    104,4 KB · Görüntüleme: 185
Hemen bir dakika daha geçenlerde okulda araştırma yaparken denk geldim bekle bir internetten bulup atayım

Hayır sonuna kadar ciddiyim
Yapılan çalışmaların resmi olarak kayıtlara geçmiş mi? Merak ettim dünya sağlık örgütünden kabul gören ingilizce resmi evraklar şeklinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı