Spora başlayacak birine tavsiyeleriniz nelerdir?

Hocam adam daha dambılın D'sini bilmiyor size prdan bahsediyorsunuz arkadaşın gözünü korkutmayın başta yapması gereken tek şey 1 ay boyunca 3x15 fullbody program her bölge 2 hareketden.

Kimsenin gözünü korkutmuyorum hocam gözünü korkutmak isteseydim bu iş alışması çok zor diye girerdim veya kilo alıp verme dönemlerinin bazen sekteye uğrayabileceği kısmını hiç yazmazdım. PR'ın ne olduğunu internete yazıp on saniyede öğrenebilir, bunu söylememin sebebi ağırlık idmanı yapmaya başlayan insanların bir süre geçtikten sonra her hareketi en ağır şekilde yapmaya çalışmaları. Bunu kendim Lateral Raise'ı 12,5KG yapmaya çalışırken deneyim ettim. Kendimce uyarılarımı yapıyorum.

Hocam öncelikle disiplin motivasyondan daha önemlidir bu nedenle kendinizi disipline alıştırın.

Sonrasında sporda iken gaza gelip bir anda yüksek ağırlıklar ile çalışmayın orta/düşük ağırlıkta bol setler yapın.

Mutlaka uyku düzeninize dikkat edin.

Hassas veya önceden yakın bir zamanda sakatladığınız yerleri çok yormayın.

İyi sosyaller.

Boyum 1.75. 60 kiloya düşmek istiyorum. Şu an en az 75 kiloyum.
İyi de sen o kadar kilolu değilsin ki? 60 kiloya düşersen iyicene süzülürsün zaten. Fakat spora başlayıp güzel bir forma girsen, vücudun şekillense güzel olur. Sadece vücut olarak da bakma, psikolojik etkileri de olacak.

İyi de sen o kadar kilolu değilsin ki? 60 kiloya düşersen iyicene süzülürsün zaten. Fakat spora başlayıp güzel bir forma girsen, vücudun şekillense güzel olur. Sadece vücut olarak da bakma, psikolojik etkileri de olacak.
Şişmanım hocam.

Geri
Yukarı