Spora giderken nasıl yemek yemeliyim?

Araseksi

Hectopat
Merhaba 4 gündür fitnessa gidiyorum ve beslenme programı yapmak istedim yaş: 15 kilo: 76 amacım yağ oranını düşürmek ve kas kütlesi arttırmak.

Sabah: 2-3 haşlanmış ( veya omlet ) yumurta, peynir, zeytin, domates ve 1 dilim tam buğday ekmek. Ekmeği 2 dilime çıkartmak mantıklı mı? Yulaf sevdiğimden ekmek yiyorum.

Öğlen: Yarım bardak pirinç yaklaşık 100 gram tavuk ve yoğurt yemekten yaklaşık 40 dakika sonra elma yiyorum. Öğle yemeği güzel ancak annem her gün pilav mı yenir kilo alacaksın diyor ancak pilav dışında makarna ve bulgur var ama onlarda aynı şey böyle yemek yemem kilo aldırır mı?

Ben şahsen geçen ay buna benzer bir tüketim yaparak 2 kilo yağ eritip 200 gram kas kazandım. Haftada 3 defa gidiyordum. 79 kilodan 77 kiloya düştüm. Sabah 3 yumurta yulaf lor keçiboynuzu yiyordum salona gitmeden önce. Gitmediğim günlerde yine aynı 3 yumurta domates salatalık yağsız peynir falan yedim. Spor sonrası 250 gram pişmiş pirinç ile 200 gram pişmiş tavuk yiyordum. Buradaki asıl nokta pirinçi hiç yağ katmadan yapıyor olmam. Sadece su ve tuz ile yapıyorum. Tavuğuda aynı şekilde ızgara yapıyorum yağsız şekilde. Akşam da yeşillik ağırlıklı bazen pilav bazen makarna yiyorum. Fitness günleri 2000-2200 kaloriye çıkıyorum. Off günlerde de daha az kalori tüketerek 1800-2000 kaloride oluyorum. Tabii fitnessa gittiğim günlerde 25-30dk kardio yapıyordum yağ yakmak için.

Ben şahsen geçen ay buna benzer bir tüketim yaparak 2 kilo yağ eritip 200 gram kas kazandım. Haftada 3 defa gidiyordum. 79 kilodan 77 kiloya düştüm. Sabah 3 yumurta yulaf lor keçiboynuzu yiyordum salona gitmeden önce. Gitmediğim günlerde yine aynı 3 yumurta domates salatalık yağsız peynir falan yedim. Spor sonrası 250 gram pişmiş pirinç ile 200 gram pişmiş tavuk yiyordum. Buradaki asıl nokta pirinçi hiç yağ katmadan yapıyor olmam. Sadece su ve tuz ile yapıyorum. Tavuğuda aynı şekilde ızgara yapıyorum yağsız şekilde. Akşam da yeşillik ağırlıklı bazen pilav bazen makarna yiyorum. Fitness günleri 2000-2200 kaloriye çıkıyorum. Off günlerde de daha az kalori tüketerek 1800-2000 kaloride oluyorum. Tabii fitnessa gittiğim günlerde 25-30dk kardio yapıyordum yağ yakmak için.

Akşam yemeğimi ayarlama şansım olmuyor öğlen ise 100-150 gram tavuk oluyor. Kalori hesaplamıyorum her gün benzer yemekler oluyor. 15-20 dk kardio yapıyorum, spordan sonra. 1 hafta içinde 1 kg kilo vermişim.

Akşam yemeğimi ayarlama şansım olmuyor öğlen ise 100-150 gram tavuk oluyor. Kalori hesaplamıyorum her gün benzer yemekler oluyor. 15-20 dk kardio yapıyorum, spordan sonra. 1 hafta içinde 1 kg kilo vermişim.
Akşam ben de ev yemekleri yiyorum genelde. Bazen akşam da pilavdır makarnadır ekliyorum. Genel olarak çok pirinç pilavı tercih etme. Pek kendisi sağlıklı değil glisemik indeksi yüksek. Ben 2 hafta bulgur pilavı 1 hafta pirinç pilavı şeklinde gidiyorum. Hepsi haşlama. Bu şekilde az da olsa kas kütlesi koyup yağ yakabilirsin. Ben 104 kilodan 77 kiloya geldim 8 ayda bu şekilde. Kalori&protein hesabı için FatSecret uygulaması var indir kullan onu baya yardımcı olacaktır kalori konusunda. Ben öğünlerimi falan kaydettim oraya iyi oluyor.

Akşam ben de ev yemekleri yiyorum genelde. Bazen akşam da pilavdır makarnadır ekliyorum. Genel olarak çok pirinç pilavı tercih etme. Pek kendisi sağlıklı değil glisemik indeksi yüksek. Ben 2 hafta bulgur pilavı 1 hafta pirinç pilavı şeklinde gidiyorum. Hepsi haşlama. Bu şekilde az da olsa kas kütlesi koyup yağ yakabilirsin. Ben 104 kilodan 77 kiloya geldim 8 ayda bu şekilde. Kalori&protein hesabı için FatSecret uygulaması var indir kullan onu bayağı yardımcı olacaktır kalori konusunda. Ben öğünlerimi falan kaydettim oraya iyi oluyor.

Pirinç pilavı veya bulgura bir miktar yağ koyup yapılsa olur mu?

Kalorimi hesapladım çok düşük çıkıyor nasıl artıracağım akşam yemeği olmadan 800 oluyor akşam yemeği ile 1300 olsa çok az.

Son düzenleme:
Pirinç pilavı veya bulgura bir miktar yağ koyup yapılsa olur mu?

Kalorimi hesapladım çok düşük çıkıyor nasıl artıracağım akşam yemeği olmadan 800 oluyor akşam yemeği ile 1300 olsa çok az.
O zaman zeytin yağı koyabilirsin. Kaloriyi arttırmak için bas yağyı. Ama sağlıklı olanları tercih et. Zeytin yağ sabah kahvaltıda şekersiz fıstık ezmesi gibi kaynaklar iyi olur.

Geri
Yukarı