Sporcu diyetisyenine gidilmeli mi?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Spora yazın başladım sadece paket gıda keserek azıcık vücudumu şekillendirdim ancak halen çok kiloluyum ve tam verim almadığımı düşünüyorum. Bunun için bana beslenme programı hazırlamak üzere sporcu diyetisyenine gitmeyi düşünüyorum. Gitmeli miyim? Yoksa 4 gün fazla kalori alıp 3 gün az kalori alarak diyet yapsam hem kas hem de yağ verir miyim? (haftalık olarak)

Bütçeniz varsa gitmek tabii ki yararlı olacaktır.
Büyük ihtimalle vücudunuz günlük olarak aldığınız karbonhidrat, protein miktarına alıştığından kilo veremiyorsunuz.
Düzenli şekilde alman gereken kalorinin biraz altında alıp üstüne de spor yapınca otomatik olarak kilo veriyorsunuz.
tam verim almadığımı düşünüyorum
Ne konuda tam verim alamadığınızı düşünüyorsunuz?

Bütçeniz varsa gitmek tabii ki yararlı olacaktır.
Büyük ihtimalle vücudunuz günlük olarak aldığınız karbonhidrat, protein miktarına alıştığından kilo veremiyorsunuz.
Düzenli şekilde alman gereken kalorinin biraz altında alıp üstüne de spor yapınca otomatik olarak kilo veriyorsunuz.

Ne konuda tam verim alamadığınızı düşünüyorsunuz?

Gelişimim hakkında. Peki dediğim gibi spora gittiğim günler fazla kalori alsam gitmediğim günler az kalori alsam gelişim sağlar mıyım? Sanırım beslenmeden dolayı fazla gelişemedim bu yaz başlamıştım şimdi 40 kg chest press yapıyorum arkadaşlarım zar zor 25 30 da yapıyor ve konu açmıştım az gelişmişsiniz normal bir çocuğun kaldıracağı kilo vs. Moralim bozuldu biraz.

Geri
Yukarı