Spora her gün gidilmeli mi?

jack ssparrow

Picopat
Daha fazla  
Spora başlayalı 4 gün oldu. İlk 2 gün gittim 3. günde kollarım cok agrıyordu bugün de cok usendım. Spora her zaman mı gıdılmelı? Bu 2 gün boşlugumu hafta sonu kapatsam olur mu?

İlk haftalar vücudunuz ağrıyor diye gitmemezlik yapmamalısınız. O ağrı, kaslarınızın adaptasyon sürecine girdiğinin bilgisidir. Ağrıyan bölgeleri daha fazla zorlamayacak şekilde çalışmaya devam etmelisiniz. Onun dışında fullbody yapıyorsanız, 4-5 gün gitmeniz yeterlidir.

Daha ilk başlarda olduğun için ağrı normal 1 haftaya geçer hepsi. Full body yapıyor isen hergün zor gidersin özellikle ilk başlarda 1 gün on 1 gün off yapabilirsin. Split yapıyor isen hafta sonu 1 gün hariç ve hafta içi 1 gün hariç (Programa göre) Her gün gitmen gerekir. Bu arada üşendim diye gitmiyor isen ilerde bırakman yakındır yapma böyle.

Full body de 1 gün on 1 gün off yapmak gerekir çünkü tek kol veya bacak değil tüm kas bölgelerin ağrıyacaktır ben Full body çalışırım 1 gün on 1 gün off yaparım çünkü ağrım oluyor off gün yapmazsam ve de bir halsizlik olur daima.

Sizce şimdi spora gidiyim mi yoksa yarından itibaren duzenli başlıyıp hafta sonları bu eksikleri, mi mi kapatayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı