Sporda sırtı hissedememek

Made In Turkey

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
3x12 lat pulldown, tbar row, mideye çekiş, barbell row, dumbell row ve Deadlift'den oluşan antrenman programında deadlift dışında hiçbir harekette sırtı hissetmiyorum. Haftada 1 kere sırt çalışıyorum. Bu gelişmediği anlamına mı gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
3x12 lat pulldown, tbar row, mideye çekiş, barbell row, dumbell row ve Deadlift'den oluşan antrenman programında deadlift dışında hiçbir harekette sırtı hissetmiyorum. Haftada 1 kere sırt çalışıyorum. Bu gelişmediği anlamına mı gelir?

Ben de hissetmiyorum ama sırtı hissedememek genetik herhalde hayır gelişmesi için hissetmene gerek yok gelişiyor (kendimden biliyorum)

O bölgeyi hissetmemen gelişmediğin anlamına gelmez. Kası antrenman sırasında hissetmek için kas-zihin bağlantısı kurmak gerekir fakat bunu herkes yapamaz, gelişime de bir etkisi yoktur.

Her şeyden önce sırtın hissedilmesi çok zordur yapısı dolayısıyla. Hareket formunuz doğru olduğu sürece asla hissetmeseniz de sorun yoktur.

Sırttaki pump ı hissedememenizin nedeni sırttaki kas kütlesinin yetersiz olması. Bu durumu bende yaşıyordum ilk başladığım zamanlar ancak şu an çok güzel pump hissiyatı alıyorum sırt hareketlerinden sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı