Sporda Üç Ayda Gelişememek

Kendin aslında cevabını vermişsin, 4 ayda sürekli program değiştirmişsin. Zaten bir programın etkisini göstermesi için en az 6-8 hafta uygulanması gerekiyor. Aynı zamanda sporda birkaç seneyi doldurmadan bölgesel programlara geçmek bana kalırsa verimi düşürüyor. Tüm vücut antrenmanı sizin için daha iyi olacaktır, eğer beslenmeniz gerçekten çok iyi ve sosyal hayatınızı etkilemiyorsa Push-Pull-Legs metodunu tavsiye ederim.

1 ayda 10cm büyüdü demişsin kolların için. İlk ay bile olsa imkansız bu değer, ölçümünde kesinlikle yanlışlık var. Öyle bir büyüme biçimi yok :)
5er 10ar cm arttı dedim bu kollarım 10 cm arttı demek mi hocam? Kolum 4 cm arttı ilk ay.
Kas hafızası. İlk başladığında kaslarını hiç olmadıkları durumlara soktuğun için tepkileri belirgin oldu.
Sonrasında ise kasların hareketleri ezberledi ve hep aynı şeyi yaptığın için şaşırmadılar. Farklı hareketler ve ağırlıklar ile dene.
3-4 kere program değiştirdim farklı hareketler ve farklı ağırlıklara geçtim.
Kendin aslında cevabını vermişsin, 4 ayda sürekli program değiştirmişsin. Zaten bir programın etkisini göstermesi için en az 6-8 hafta uygulanması gerekiyor. Aynı zamanda sporda birkaç seneyi doldurmadan bölgesel programlara geçmek bana kalırsa verimi düşürüyor. Tüm vücut antrenmanı sizin için daha iyi olacaktır, eğer beslenmeniz gerçekten çok iyi ve sosyal hayatınızı etkilemiyorsa Push-Pull-Legs metodunu tavsiye ederim.
Sürekli değil aslında ya. 6-8 haftada bir değiştim ben de. Hatta daha fazla sürdüğü oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı