Spotify çalma listesine şarkı ekleyince en aşağı iniyor

FlexinVL

Hectopat
Daha fazla  
Selam, Spotify kullanıyorum (masaüstü programını). Arkadaşlar çalma listeme şarkı eklediğimde listenin en altına atıyor, şarkıyı normalde en üste gelmeli. Şimdi diyeceksiniz " tarih eklendi " yaparsan düzelecektir diyeceksiniz. Fakat öyle yapınca da maalesef çözülmüyor sorun. Ekran fotoğraflarını bırakayım, bir de siz inceleyin.

Dosya Ekleri

• spotify sorun.PNG
    spotify sorun.PNG
    113,6 KB · Görüntüleme: 540
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Windows ile kurulu gelen Spotify'ı kullanıyorum, orada tarihe göre sıralayınca en üstte gözüküyor listemde. Ve sizin arayüzden farklı benim kullandığım Spotify, neden acaba?
Evet bende onu çözemedim neden benim arayüzüm diğer kişilerin kullandığı spotify gibi değil.
Eğer şarkıyı beğenirsen, beğenilen şarkılar kısmında en üstte görebilirsin ama şarkıyı playliste eklersen en altta görürsün. Sistem böyle işliyor.

Kanka beğenilen şarkı mantığını biliyorum 1.5 yıldan beri Spotify Premium kullanıyorum eskiden çalma listesine şarkı eklediğimde en başa düşerdi ama benim versiyonum mu şey anlamadım eski versiyonu indirmiştim internetten sorun düzelmişti dün fakat şimdi kendi kendine güncellemiş Spotify'ı maalesef yine böyle oldu anlamıyorum cidden.

Windows masaüstü uygulamasında butonuna tıklayınca önce tarihe göre eskiden yeniye daha sonra tekrar tıklayınca da yeniden eskiye sıralıyor yani sizin dediğiniz şekilde oluyor tekrar tıklayınca da varsayılan duruma getiriyor.
Ekran görüntüsü 2021-02-27 183023.png

Ama sizin spotifyın arayüzü dediğiniz gibi biraz değişik ve bahsettiğim butonu sizde göremedim. Uygulama değil de web üzerinden yapmayı deneyin isterseniz.

Bu arada sanırım sorunuzu yanlış anlamışım. Yeni eklenen parçayı direkt listenin başına eklemek gibi bir seçenek sanırım yok maalesef. (varsa da ben bulamadım).
Windows masaüstü uygulamasında butonuna tıklayınca önce tarihe göre eskiden yeniye daha sonra tekrar tıklayınca da yeniden eskiye sıralıyor yani sizin dediğiniz şekilde oluyor tekrar tıklayınca da varsayılan duruma getiriyor.Eki Görüntüle 898709

Ama sizin spotifyın arayüzü dediğiniz gibi biraz değişik ve bahsettiğim butonu sizde göremedim. Uygulama değil de web üzerinden yapmayı deneyin isterseniz.
Bu yorumda bahsettiğim şey sadece sıralama yapmaya yarıyor yani o cihazda tarihe göre artan olarak sıralamış olsanız bile farklı cihazda yine varsayılan görünüme dönecek. Web player üzerinden de sıralamayı denedim onda da tarihe göre sıralama buton yoktu. Herhalde tek çözüm her bir parçayı ekledikten sonra onu elle listenin en başına taşımak olacaktır. Çalma listesini ters çevirebilirsiniz (sıralama değil direkt tarihe göre sıraladıktan sonra onları kesip tekrar yapıştırınca liste ters çevrilmiş oluyor ancak bunun için de yine o tarihe göre sıralama butonu gerekli zaten) ancak bunu yapsanız bile yine de her müzik eklediğinizde tek tek onu listenin başına yerleştirmeniz gerekecek. Başta da dediğim gibi öyle bir özellik varsa da ben bulamadım ama yoksa da yapacak pek bir şey yok.

Bu arada sanırım sorunuzu yanlış anlamışım. Yeni eklenen parçayı direkt listenin başına eklemek gibi bir seçenek sanırım yok maalesef. (varsa da ben bulamadım).

Bu yorumda bahsettiğim şey sadece sıralama yapmaya yarıyor yani o cihazda tarihe göre artan olarak sıralamış olsanız bile farklı cihazda yine varsayılan görünüme dönecek. Web player üzerinden de sıralamayı denedim onda da tarihe göre sıralama buton yoktu. Herhalde tek çözüm her bir parçayı ekledikten sonra onu elle listenin en başına taşımak olacaktır. Çalma listesini ters çevirebilirsiniz (sıralama değil direkt tarihe göre sıraladıktan sonra onları kesip tekrar yapıştırınca liste ters çevrilmiş oluyor ancak bunun için de yine o tarihe göre sıralama butonu gerekli zaten) ancak bunu yapsanız bile yine de her müzik eklediğinizde tek tek onu listenin başına yerleştirmeniz gerekecek. Başta da dediğim gibi öyle bir özellik varsa da ben bulamadım ama yoksa da yapacak pek bir şey yok.
Dostum tarih'e göre yaptığımda artan veya azalan şeklinde seçemiyorum seçebilsem zaten olacak :(

Yeni konular

Geri
Yukarı