Spotify, tüm Premium paketlerine zam yaptı

Eskiden 6,99 TL olan öğrenci paketi 8,99 TL olurken, Premium Bireysel paketi 13,99 TL‘den 17,99 TL‘ye Premium Aile paketi ile 20,99 TL‘den 26,99 TL‘ye çıkartıldı. Öğrenci paketinde 2 TL‘lik bir zam yapan şirket, bireysel pakette 4 TL, aile paketinde ise 6 TL gibi bir fiyat artışı yapmış oldu.

Bunların suyu ısınmaya başladı. Ben de internetten indirip, Audition'da kalite ayarı yapıp telefona atarak dinlemeye devam ederim.

Hocam gerçekten bununla uğraşacak mısınız?

Geçtiğimiz yıl zam yapmadılar. Ondan önceki yıl hakkında bilgim yok. Öğrenci zammı yine de makul miktarda.

Bir bira az içerim, pratik, kolay ulaşılabilen,kaliteli müzik dinlerim.

Hocam gerçekten bununla uğraşacak mısınız?

Geçtiğimiz yıl zam yapmadılar. Ondan önceki yıl hakkında bilgim yok. Öğrenci zammı yine de makul miktarda.

Bir bira az içerim, pratik, kolay ulaşılabilen, kaliteli müzik dinlerim.
Ben maalesef öğrenci paketi kullanamıyorum bireysel olanı kullanıyorum. Verdiğin örnek mantıklı bir örnek. Bunlardan önce bireysel kullanım aylık 10 TL idi, öğrenci de 7 TL. O zamanlar üye olmuştum. İyi güzel uygulama fakat dinlediğim sanatçıların müziklerinin çoğu uygulamada yok maalesef. Bulamayınca YouTube'a başvuruyorum. Sonra da: "ben bunlara para veriyorum ama niye halen çoğu müzikleri bunda bulamayorum?“ sorunsalı yaşıyorum. Bir de şöyle bir durum daha var, kaliteli müzik tamam güzel ama eski bir taverna şarkısı bulduğumda hışırtılı ve cızırtılı olarak dinletiyor, nerede bunun kalitesi şimdi? Aynı müzik YouTube'da işten anlayan birinin eline denk geldiğinde daha kaliteli çalıyor mesela.

Son düzenleme:
Spotify,Youtube,Apple Music ve Tidal platformlarının kendi içlerinde artı ve eksileri var.

Dinlediğiniz kişilerin olmaması gerçekten büyük bir sorun; ''Ali'yi dinlemek için Tidal, Murat'ı dinlemek için Spotify, Sezgin'i dinlemek için Youtube abonesi olmalısın'' gibi bir sona yavaş yavaş yaklaşıyor gibiyiz maalesef. 😰

Fiyatları çok daha uygun olsa sürümden kazanabileceğini düşünüyorum 1₺ olsa ben alırım mesela
Spotify,Youtube,Apple Music ve Tidal platformlarının kendi içlerinde artı ve eksileri var.

Dinlediğiniz kişilerin olmaması gerçekten büyük bir sorun; ''Ali'yi dinlemek için Tidal, Murat'ı dinlemek için Spotify, Sezgin'i dinlemek için Youtube abonesi olmalısın'' gibi bir sona yavaş yavaş yaklaşıyor gibiyiz maalesef. 😰
Sonuç: Korsan kullanımda %5641521651 artış :D

2 yıldır sadece bir kere para ödedim premium için. Deneme süresi ile kullanıyorum. Bazen free olarak kullanıyorum. En son 3 ay free vardı hala varsa bu ayda yeni hesap açıp onu kullanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı