SQLite çekilen veriler parantez ile geliyor

Scitians

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yine bir sorum var çok araştırdım ama çözemedim. SQL üzerinden verileri alabiliyorum.combobox içine atabiliyorum fakat veriler parantezli geliyor. Ben içerisindeki text gelsin istiyorum sadece. Görselleri de bıraktım oradan bakabilirsiniz. Ben bunu nasıl text halinde alabilirim? Kod da aşağıda.

veritabani = sqlite3.connect("Veritabani.db")
cursor = veritabani.cursor()
cursor.execute("""SELECT firma FROM sirketler_tablosu """)
veriler = cursor.fetchall()
for i in veriler:
print(i)
self.ui.cb_Firmalar.addItem(str(i))

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    7,5 KB · Görüntüleme: 42
  • Untitled.png
    Untitled.png
    36,1 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Gelen veri Tuple veri tipinde sanırım. i[0] şeklinde dener misiniz?
İşe yaradı teşekkürler. Peki bir şey daha sorsam yeni konu açmadan. İlk combobox üstüne gelen veriyi Sql içinde arattığım zaman onun olduğu satırın yanındaki kod,kullanici vs onlar da gelsin istiyorum ne yapmam gerekiyor?

İşe yaradı teşekkürler. Peki bir şey daha sorsam yeni konu açmadan. İlk combobox üstüne gelen veriyi Sql içinde arattığım zaman onun olduğu satırın yanındaki kod,kullanici vs onlar da gelsin istiyorum ne yapmam gerekiyor?
SQL Sorgusunda SELECT firma FROM sirketler_tablosu demişsiniz. Bunun yerine şöyle bir şey kullanılabilir:

SQL:
SELECT * FROM sirketler_tablosu

Önceki projelerimde SQLite3 kullanmıştım da şuan bilgilerimi tazelemem gerekiyor o yüzden kodun Python kısmına buradan yardımcı olmam zor olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı