Squid Game'i nasıl buldunuz?

Benim fikrimce tek abartılan konu spoiler içerikli gönderilerin çok olması. Aslında çok değil, sadece yanlış sayfaları takip edenler spoiler yiyor burası ayrı bir konu. Bunun dışında abartılan hiçbir konu görmüyorum. Biz dizi, film, oyun, bu her ne ise, sanatçılar ya da içerik üreticiler birbirleri ile rekabete girerler. Ben bir tasarımcıyım ve şu anki projemiz Squid Game üzerine en basit örneği kendimden vereyim. Gündemde ne varsa onun hakkında özgün olmak kaydı ile çalışmalar üretilir, bu çok doğal bir süreç. Kimisi karakterleri çizer, kimisi modeller ama kendi tarzı ile, stilize karakter tasarımlarını gördüm mesela 456'nın ve diğer maskeli karakterlerin. Bunlar gayet olumlu reaksiyonlar. Tasarımcılar ve sanatçılar bu içerikleri kullanırlar, halkın beğenisine de sosyal medya aracılığı ile sunulur. Biz de onlara bakarız beğeniriz beğenmeyiz orası kişinin zevkine kalmış bir şeydir. Lakin "abartıldı" demek dizinin özgün yapısına ve emeğe saygısızlıklık. Şayet söylediğim 'spoiler' dışında kalan hiçbir içerikte abartı söz konusu değildir. Bunlar benim fikrim, aksini iddia edenlere her zaman saygım sonsuz.

Bende şuan izliyordum 4.bölümdeyim konuyu görünce bir bakayım dedim. Güzel dizi ama mağaza açılışında insanların birbirlerini ezeceği kadar muhteşem bir dizi değil bence. İnsanlar çıldırmış resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı