Ssç sicile işler mi?

Savcıya ifade verdikten sonra süreç nasıl işliyor? Mahkeme kesin açılacak mı? Karşı taraf şikayetini geri çekti beni savcı çağırdı kamu davasına mı dönüştü demek?
Savcı aşamasına gelindiği için şikayetin çekilmesi bir şeyi etkilemiyor. Dava açılıp açılmaması savcının talimatına bağlı. Ayrıca gasp suçu kamu davasına dönüşemez. Gasp suçu şikayete tabi değildir. Dolayısıyla şikayetin çekilmesi dava açıldıktan sonra davayı da düşürmez. Verilen durum göz önünde bulundurulduğunda ceza alma ihtimalinizi de gözetmek suretiyle durumun ciddiyetini kavramanızı ve tecrübeli bir avukatla yola devam etmenizi öneririm.

Polislik hayalini unut ben ayın 19 unda polislik mülakatına gittim. Komiser tanıdık çıktı biraz muhabbet ettik adam diyor ki en ufak kusurdan eliyoruz. 55 bin başvuru olmuş 8bin alacağız bir şekilde azaltacağız diyordu. Pelteklikten bile benim grubumdan 4 5 kişi kaldı. Ki senin sicile bakacaklar gasp sence alırlar mı? Memur olunca da muhtemelen güvenlik soruşturmasından geçemezsin.

Polislik hayalini unut ben ayın 19'unda polislik mülakatına gittim. Komiser tanıdık çıktı biraz muhabbet ettik adam diyor ki en ufak kusurdan eliyoruz. 55 bin başvuru olmuş 8bin alacağız bir şekilde azaltacağız diyordu. Pelteklikten bile benim grubumdan 4 5 kişi kaldı. Ki senin sicile bakacaklar gasp sence alırlar mı? Memur olunca da muhtemelen güvenlik soruşturmasından geçemezsin.

Ama gasp devlet memuriyetine engel yüz kızartıcı bir suç değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı