SSD %100 disk kullanımı

kudal

Hectopat
Arkadaşlar iyi geceler dilerim. Arada sırada tek tük anlık donmalar droplar oluyor ancak bir iki saattir sürekli bir donma problemi mevcut. Görev yöneticisine bakayım derken SSD kullanımının sürekli %100 ve %90 olduğunu fark ettim ve büyük ihtimalle bu yüzden oluyor bu droplar. Ne yapmam gerekli? Ne önerirsiniz?

q.PNG

Yok yok bak buda kanıtı oldu. Aynı modeli bende almıştım ve aynı problemi bende yaşamıştım. Demek ki kronik bir sorunu var bu SU650'lerin. Sizin probleminizin sebebi de çok yüksek ihtimalle benimkinde olduğu gibidir. Yani SSD'nin okuma hızındaki ani düşüşler. Bende 0,5 MB/s kadar düştüğünü gördüm. Tavsiyem hiç uğraşmadan direk iade edin. Bende 2 dk önce Gigabyte'ın 120 GB modelinin siparişini verdim. Umarım bu düzgün çıkar. Buda sorunlu çıkarsa tek çare Samsung olacak.

BX500 al şimdilik sorunsuz gibi görünüyor ama işi şansa bırakmak istemiyorsan 860 Evo.
Nedense BX500 serisine de hiç güvenemiyorum ben. Aynı şeyin laciverti hesabı. Bana kalırsa bu SSD'lerde ucuza 3D Nand yok. Yani var ama düzgün çalışan yok.

İade edin bütçe varsa Samsung alın yoksa BX500 F/P olarak gayet güzel.

Nedense BX500 serisine de hiç güvenemiyorum ben. Aynı şeyin laciverti hesabı. Bana kalırsa bu SSD'lerde ucuza 3D Nand yok. Yani var ama düzgün çalışan yok.
Neden güvenemiyorsunuz adamlar ekran kartlarına RAM yapıyor, köklü bir firma. Samsung 850 PRO SSD'de var bende geçen hafta BX500 aldım. İkisinden de çok memnunum.
Bu ürün Dramsiz olduğu için ucuz yoksa bu ürünü var Samsung kalitesinde.

Son düzenleme:

Bana da güven vermiyor bir ara SU650 de böyle fazla önerildi 1 sene sonra patlamaya başladı hepsi teker teker. Samsung gibi kendini kanıtlamış markalara yönelmekte fayda var.

1-) Windows'un yüklü olduğu sürücünün özelliklerinden Araçlar sekmesine geliniz.
2-) Araçlar kısmında En İyi Duruma Getir düğmesine basınız. Gelen ekranda Ayarları Değiştir Düğmesine tıklayın.
3-) Açılan pencerede Zamanlamaya göre çalıştır ve Peş peşe üç zamanlanmış çalışma kaçırıldığında bana bildir tiklerini pasif yap.

1-) Windows'un yüklü olduğu sürücünün özelliklerinden Araçlar sekmesine geliniz.
2-) Araçlar kısmında En İyi Duruma Getir düğmesine basınız. Gelen ekranda Ayarları Değiştir Düğmesine tıklayın.
3-) Açılan pencerede Zamanlamaya göre çalıştır ve Peş peşe üç zamanlanmış çalışma kaçırıldığında bana bildir tiklerini pasif yap.
Deneyeceğim.
Bu arada arkadaşlar, SSD’nin kutusunu atmışım. İade ederken sıkıntı çıkarırlar mı acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı