SSD 2. kez yandı

Soluharter

Decapat
Daha fazla  
Dün bilgisayarı kullanırken bir anda BIOS'a atti duzeltemedim bir turlu neyse bugün bilgisayarcıya götürdüm SSD'in yanmış dedi 0 SSD taktı ve eve geldigimde de duzelmişti. 2 saat once bilgisayarı kurdum gerekli şeyleri indiriyordum ki yine BIOS'a attı bu sorun neden kaynaklanıyor? Adam prizden olabilir yine getir dedi.

Dün bilgisayarı kullanırken bir anda BIOS'a atti duzeltemedim bir turlu neyse bugün bilgisayarcıya götürdüm SSD'in yanmış dedi 0 SSD taktı ve eve geldigimde de duzelmişti. 2 saat once bilgisayarı kurdum gerekli şeyleri indiriyordum ki yine BIOS'a attı bu sorun neden kaynaklanıyor? Adam prizden olabilir yine getir dedi.

Hocam yapmayın bilgisayar azıcık anlıyorsanız siz değiştirin SSD değişimi çok zor değil n kötü malı takarlar sonra suçu ona buna atarlar.

SATA kablosundan kaynaklanıyor olabilir, PSU nun yetersiz elektrik vermesinden kaynaklanabilir,anakart sata yuvasından kaynaklanabilir, farklı kablo farklı yuva ile dener misiniz?

Yandı derken tam olarak bilgisayar ne yapıyor da yandıgına kanaat geldi açılır açılmaz BIOS'a mı atıyor. Yoksa sisteme güç mü gelmiyor. Mavi ekran mı veriyor?

Yandı derken tam olarak bilgisayar ne yapıyor da yandıgına kanaat geldi açılır açılmaz BIOS'a mı atıyor. Yoksa sisteme güç mü gelmiyor. Mavi ekran mı veriyor?
bilgisayar acildigi an biosa atiyo mavi ekranlik bi durum yok

Sistem özellikleriniz nedir? PSU kaynaklı olabilir.
Msi rx 570 ekran karti
Asus a330 anakart galiba tam emin degilim
Ryzen 3 2200 g işlemci

Arkadaşlar simdi yine açtım bilgisayar açılıyor 2 dakika sonra falan mavi ekran yiyip yeniden başlatiyor sonra BIOS'a atiyor kafa yedirtcek bu bilgisayar bana.

Ben de SATA girişli SSD kullanıyordum PSU'yu öteki kasamdaki PSU ile değiştirdikten sonra SSD'nin SATA kablosu yanmıştı ve şakasız yanık kokusu + yanma görülebilir şekildeydi. Kasayı açıp SSD'nize ve SATA kablosunun ucuna yanmış mı diye bakın. Yandıysa bilgisayarcıya değil elektrikçiye götürün, lehim yaparak tamir edilebiliyor. Ayrıca SSD'nin girişindeki uçlar yerine muadili uçlar gerekecektir. Dua edin elektrikçiniz sağlam olsun, büyük masraftan kurtaracaktır.

Sistem kurulduktan sonra bile BIOS geliyorsa elbette bir sorun olmalı, diğer arkadaşlar çok şüpheci davranmış. Her bilgisayarcı bu kadar kötü olmaz ama yine de kendi çözümünüzü bulmak sizi daha iyi hissettirecekse doğru yoldasınız.

Geri
Yukarı