Çözüldü SSD 35 GB az gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mclois

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, 3D Tasarımcı
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro 500GB
Biraz önce yeni aldığım 500GB'lık Samsung 980 Pro'yu bilgisayara taktım ve sorunsuz çalışıyor. Ama gelmesi gereken 500 GB yerine 465 GB yer gösteriyor 35 GB GB'lık bir yer eksiği var bu bir iade sebebi mi? İade edilmeli mi?

Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Çözüm
Biraz önce yeni aldığım 500GB'lık Samsung 980 Pro'yu bilgisayara taktım ve sorunsuz çalışıyor. Ama gelmesi gereken 500 GB yerine 465 GB yer gösteriyor 35 GB GB'lık bir yer eksiği var bu bir iade sebebi mi? İade edilmeli mi?

yardım eden herkese teşekkür ederim.

Normal. Üreticiler 1GB'yi 1000 MB olarak alırken Windows 1024MB olarak alır. Hehangi bir sorun yok.
Aynı şekilde KB de öyle. O yüzden farklar ortaya çıkıyor.

yardım eden herkese teşekkür ederim.

Normal. Üreticiler 1GB'yi 1000 MB olarak alırken Windows 1024MB olarak alır. Hehangi bir sorun yok.
Aynı şekilde KB de öyle. O yüzden farklar ortaya çıkıyor.

Çözüm
Normal bir şey ama nedenini hatırlamıyorum.

Üreticiler için 1 MB 1000 KB'dir, ancak Windows için 1 MB 1024 KB'dir (aslında 1024 kibibayttır). Bu nedenle, bir Windows bilgisayara bir depolama aygıtı taktığınızda, toplam kullanılabilir alan reklamı yapılandan biraz daha az görünür.

Nedeni sanırsam buydu.

Yeni konular

Geri
Yukarı