MSI SSD alanı az gözüküyor

Magdurkibar

Centipat
Daha fazla  
MSI Bravo 15 bilgisayara sahibim daha önce MSI Bravo 15 Wi-Fi sürücüsü yok ' olarak bir konu açmıştım bilgisayarı servise gönderdikten sonra bana sürücülerin güncellenmediği için böyle bir hata verdiğini ifade etmişlerdi. Ancak bilgisayar geldikten sonra mevcut olan 1TB SSD yerine 467 kullanılabilir alan görüyorum. Disk yöneticisine girdiğimde ise servis tarafından 500 küsuratlı olarak bir disk oluşturulmuş.

SSD.png

Bugün alanla alakalı herhangi bir sorun yaşamıyorum ancak ileride bu sorunu yaşayacağım aşikar.
Sorum şöyle olacak C hariç var olan diskleri kaldırdığımda Wi-Fi sorununu tekrar yaşamamak adına neler yapabilirim? Ve Wi-Fi için mevcut olan SSD'im yarısının ortadan kaybolması nasıl bir durum anlamıyorum. Madem bu duruma maruz kalacaktım bir alt modelini almam daha doğru olacaktı. Hala bilgisayarı ilk açtığımda Wi-Fi yok diyor önceden hiç yoktu Wi-Fi'leri görmüyordu şimdi buluyor internet yok diyor modemle bağlantısını kesip tekrar bağladığımda internet geliyor.
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

MSI Bravo 15 bilgisayara sahibim daha önce MSI Bravo 15 Wi-Fi sürücüsü yok ' olarak bir konu açmıştım bilgisayarı servise gönderdikten sonra bana sürücülerin güncellenmediği için böyle bir hata verdiğini ifade etmişlerdi. Ancak bilgisayar geldikten sonra mevcut olan 1TB SSD yerine 467 kullanılabilir alan görüyorum. Disk yöneticisine girdiğimde ise servis tarafından 500 küsuratlı olarak bir disk oluşturulmuş.

Eki Görüntüle 1447246

Bugün alanla alakalı herhangi bir sorun yaşamıyorum ancak ileride bu sorunu yaşayacağım aşikar.
Sorum şöyle olacak C hariç var olan diskleri kaldırdığımda Wi-Fi sorununu tekrar yaşamamak adına neler yapabilirim? Ve Wi-Fi için mevcut olan SSD'im yarısının ortadan kaybolması nasıl bir durum anlamıyorum. Madem bu duruma maruz kalacaktım bir alt modelini almam daha doğru olacaktı. Hala bilgisayarı ilk açtığımda Wi-Fi yok diyor önceden hiç yoktu Wi-Fi'leri görmüyordu şimdi buluyor internet yok diyor modemle bağlantısını kesip tekrar bağladığımda internet geliyor.
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

C diskine sag tık basıp genişlet seçin ve maksimum değeri girin.

Kusura bakmayın öğrenmek adına soruyorum sadece servis neden bu kadar alana bu diski oluşturmuş peki ve ne kadarlık bir alan oluşturmam doğru olur?

Önemli değil :)

Diskiniz 1 TB sayılıyor. Servis bir sebeple 500 almış olabilir.

Oluşturma kısmına kısaca 500000 MB yazın o maksimum değeri kendi ayarlar.

Boş kalmasına gerek yok tamamen seçilmesi de sıkıntı çıkarmaz.

1hocam daha önce konuştuğumuz konuda alanım azaldığı için artık bunu yapma vaktim geldi diye düşündüm ancak C de genişlet seçeneği devre dışı bırakılmış ne yapmam gerekir? @Arrandale0
Eki Görüntüle 1479771

Aşağıya attığım videoları izleyin ve uygulayın. 2. videoda disk boyutu belirlerken birimi genişlete basıp maksimum değeri girin. Birimi silmeyin. Aksi takdirde verileriniz gider.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı