SSD açılış süresi sorunu

Atak

Kilopat
Anakartım M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0, bios AHCİ modunda, SSD ahci modunda, Samsung Magician'da Rapid mod kapalı durumda. Az önce yaptığım test sonucu şu şekilde:

upload_2014-4-11_22-54-30.png

Değerler aşağı- yukarı normal ve olması gereken gibi duruyor araştırmalarıma göre. Benim merak ettiğim konu bilgisayarımın açılış süresi. Bilgisayarımın açılışı power düğmesine bastığım andan masaüstüne geldiği süre 45 saniyedir.
Diğer forumlarda olsun, bu formlarda olsun herkes 10 saniyenin altındaki değerlerden ve 10-20 saniye değerlerinden bahsediyor, bende sistemi daha yeni kurdum ve buna bağlı bütün gerekliliklerini yerine getirerek bu değerlere maalesef ulaşamadım.
O kadar takılmak istemiyorum bu açılış süresine ama sadece merak ediyorum benim açılış sürem neden bu kadar geç.
Fikir sahibi olan üstatlardan yorumlar bekliyorum.

Bir kaç gün kullan. İlk kurulumdan sonra bir süre böyle yavaşlamalar olması normaldir. Diski GPT'ye çevirdin mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı