SSD açılış süresi uzama

Creepy heaad

Hectopat
Bu sabah revo ile eagle GET adlı bir uygulamayı silmeye çalışırken laptop nedense Microsoft Edge'yi komple sildi bilgisayarda Chrome'da yoktu Allah'tan D diskin de Edge duruyordu. Ben de oradan gezginler sitesinden Edge'yi indirdim. Fakat nedense Edge eskiye göre biraz ağırlaşmış ve bilgisayar açılışı da eskiye göre yavaşladı şöyle Casper adı yine erken geliyor fakat ekran kararınca şifre ekranı biraz geç geliyor. Yardımcı olursanız çok makbule geçer olmazsa da sıkıntı yok dediğim gibi çok ekstra yavaş değil sinir bozuyor sadece. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sabah revo ile eagle GET adlı bir uygulamayı silmeye çalışırken laptop nedense Microsoft Edge'yi komple sildi bilgisayarda Chrome'da yoktu Allah'tan D diskin de Edge duruyordu. Ben de oradan gezginler sitesinden Edge'yi indirdim. Fakat nedense Edge eskiye göre biraz ağırlaşmış ve bilgisayar açılışı da eskiye göre yavaşladı şöyle Casper adı yine erken geliyor fakat ekran kararınca şifre ekranı biraz geç geliyor. Yardımcı olursanız çok makbule geçer olmazsa da sıkıntı yok dediğim gibi çok ekstra yavaş değil sinir bozuyor sadece. Şimdiden teşekkürler.

Dükkandaki Crucial SSD 7 aylık kullanımdan sonra epey yavaşlamisti.
Virüs tarama vs hiçbir şey ise yaramadı.
Format atıp Windows 10 Pro yükledim ilk günkü gibi oldu.
Virüs taraması yaptıktan sonra sonuç alamazsaniz yedekleme yapıp format atmanızı tavsiye ederim.

Bende de ilk aldığım gün gibi değil sadece dediğin gibi çok az siyah ekran beklemeleri şifre ekranının gelmesini falan bekliyorsun belki de bilmeden SSD'ye hasar falan vermiş olabiliriz silme veya yükleme işleri sırasunda.
Arkadaşın dediği gibi Windows yüzünden de olabilir optimizasyon sorunları var sonuçta bazı arkadaşlar ne kadar ssd ye yüklerseniz bişey olmaz sizde sorun var deselerde Windows ta sıkıntılar var

Denetim masası > güç seçenekleri >sistem ayarları bölümünde hızlı başlangıç bölümü var, onu kontrol edin hocam kapalıysa açınız.

Bilmem ama 3 günde 3 format mantıksız acaba son 2sini neden attınız?
Sesi hdmı aktarmıyordu hala aktarmıyor onu boşverdim bu sıkıntı çözümü var mı
Evet, olur.
Yapmayın. Sürekli veri işlediği için SSD'ye büyük zarar.
Çözümü yok gibi başka Bir öneriniz var mı tek çözüm format gibi
Sesi hdmı aktarmıyordu hala aktarmıyor onu boşverdim bu sıkıntı çözümü var mı

Çözümü yok gibi başka Bir öneriniz var mı tek çözüm format gibi
Zaten daha format atmam

Geri
Yukarı