SSD alınca FPS artışı olur mu?

Yiğit Tırık

Centipat
Daha fazla  
Şu sıralar bilgisayar almayı düşünüyorum fakat aynı zamanda elimde eski bir laptopum var. Bilgisayarı hemen alamayabilirim bu nedenle laptopuma SSD disk alarak üzerine Windows kurmayı, bilgisayar alırsam da kasama oyunlar için falan depolama alanı olarak takmayı düşünüyorum fakat birkaç sorum var;
SSD alırsam laptop üzerinde oynadığım oyunlarda FPS artışı olur mu?
Üstüne Windows kurduğum SSD diskimi kasa alırsam GTA 5 gibi oyunlar için depolama yeri olarak kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD FPS arttırmaz. Sadece işlemleri hızlandırır. Mesela oyundaki yükleme ekranlarının süresi çok kısalır, Google'ı açarken çok daha hızlı açılır gibi. Kasaya geçtiğinin zaman SSD'de yer varsa tabi oyunları depolamak için kullanabilirsin.

Anladım hocam. Peki kasaya geçmeden önce diske Windows kurmadan biçimlendirme yapabiliyor muyum, yani içindekileri komple silebiliyor muyum?

Anladım hocam. Peki kasaya geçmeden önce diske Windows kurmadan biçimlendirme yapabiliyor muyum, yani içindekileri komple silebiliyor muyum?

Eğer işletim sistemi olan bir cihaza takarsan. Evet.

2. metot olarak ise format atar gibi başlarsın. Disk biçimlendirme kısmında sikleri sil dersin. Kurulumdan çıkarsın. Kurulum gerçekleştirilmez ve SSD'de silinmiş olur.

SSD FPS ile alakalı değildir. Etkilemez. Yükleme süreleri gibi şeyleri kısaltır.

2. metot olarak ise format atar gibi başlarsın. Disk biçimlendirme kısmında sikleri sil dersin. Kurulumdan çıkarsın. Kurulum gerçekleştirilmez ve SSD'de silinmiş olur.

SSD FPS ile alakalı değildir. Etkilemez. Yükleme süreleri gibi şeyleri kısaltır.

Teşekkürler hocam.

1704651428095.png

Aman hocam dikkat.

Geri
Yukarı